Różnej maści próby oszustwa w mediach społecznościowych, to właściwie chleb powszedni. Mogę powiedzieć, że jest to dla mnie tak powszechne, oczywiste, że właściwie rzadko kiedy zwracam uwagę na coś takiego. Czasem jednak trafi się perełka. Powody, jakie stoją za tym, że kolejne zwykłe oszustwo staje się (dla mnie) perełką są różne. Czasem jest to nowy pomysł, nowa jakaś… A czasem to, jak dużo osób się nabiera. I tym razem powiedzmy, że będzie miks – może nie najbardziej oryginalnego pomysłu, ale jednak, z zasięgiem, również, jeśli chodzi o to, ile osób się nabiera…

Twoja strona zostanie wkrótce tymczasowo zablokowana, czyli kolejne oszustwo na Facebooku

Od kilku dni na różnych grupach związanych z „biznesem w mediach społecznościowych”, jak i w wiadomościach od czytelników i znajomych (w tym klientów), widzę informację, czasem wręcz z lekkim strachem, że zaraz biznes oparty na mediach społecznościowych się może zawalić, bo… Przyszło ostrzeżenie z Meta, czyli z Facebooka:

Strona z ograniczeniami ! Twoja strona zostanie wkrótce tymczasowo zablokowana.

Odkryliśmy, że Twoja strona narusza standardy społeczności oraz prawa autorskie do zdjęć i filmów. Powiązane konta osobiste na Facebooku również zostaną tymczasowo zablokowane zgodnie z przepisami. Aby uzyskać instrukcje, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej.

Twój identyfikator sprawy dla tego kontaktu to 123456789

Porozmawiaj teraz z zespołem wsparcia Meta: fbchat1234567.in

Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownika, Twoja strona i
powiązane zasoby mogą zostać trwale zablokowane po 24 godzinach.

Standardy społeczności ©2024. Wsparcie Meta

Językowo dość poprawne, do tego mamy straszaka o szerokiej blokadzie, więc nic dziwnego, że gdy ktoś biznes buduje na Facebooku (sic!), to może się lekko przestraszyć.

Natomiast w tym przypadku, z całą pewnością można napisać, że to nie jest realna groźba blokady ze strony Facebooka (Meta), a zwykła próba oszustwa. Dlatego taką wiadomość należy zignorować, może ew. zgłosić jako SPAM, czy próbę oszustwa, a nadawcę zablokować.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk