eBook "Uspokój swoje finanse"

Wielu kierowców korzysta z internetu w celu wyszukania OC i sprawdzenia cen. To pomaga określić zakres ubezpieczenia oraz oszacować koszty. Można to zrobić na dwa sposoby: za pośrednictwem kalkulatora OC albo uzyskać pełną wycenę bezpośrednio u ubezpieczyciela. To, czego najbardziej się obawiamy, że musimy podawać swoje dane, które mogą być wykorzystane bez naszej wiedzy. Czy obawa jest uzasadniona?

Co to jest kalkulator OC?

Od tego trzeba zacząć. Kalkulator OC to proste narzędzie online do szacowania stawek ubezpieczenia samochodu. Wykorzystują one zebrane dane do obliczenia kosztów polisy w danym regionie i dla danych profili kierowców. Nie trzeba tu podawać wielu danych osobowych, ale do dokładnej wyceny niezbędne jest zebranie najważniejszych informacji o samochodzie i kierowcy. Trzeba się liczyć z tym, że tak działa każdy kalkulator OC, ale też wiedzieć, że jego celem jest pomoc kierowcy w wyszukaniu najlepszej polisy.

Informacje niezbędne do kalkulacji składki OC

Każdy kalkulator OC jest trochę inaczej zbudowany, ale z pewnością nie można obliczyć składki bez informacji na temat:

  • Typu i rocznika pojazdu
  • Historii wypadków
  • Profilu kierowcy (wiek, doświadczenie, region zamieszkania itp.)
  • Zakresu ubezpieczenia
  • Daty rozpoczęcia polisy

Ze względu na to, że kwota i rodzaj ubezpieczenia zależą od wielu czynników, kalkulatory OC wymagają podania dodatkowych informacji, co umożliwia dokładniejsze oszacowanie stawki.

Dane osobowe – czy trzeba je podawać?

Na etapie porównania OC nie ma potrzeby podawania imienia i nazwiska, peselu itp. Ale być może trzeba będzie podać informacje kontaktowe: mail lub numer telefonu. Jest to niezbędne, by mógł się z Tobą skontaktować przedstawiciel firmy, za pośrednictwem której kupisz polisę.

Po zapoznaniu się z warunkami umowy, wysokością stawki, możesz od razu zakupić polisę przez internet, ale tu konieczne będzie uzupełnienie wszystkich danych z dowodu rejestracyjnego i danych osobowych kierowcy.

Odpowiedzialność za podane dane

Dane wprowadzone na etapie kalkulacji OC nie stają się jeszcze częścią umowy, dlatego możesz je dowolnie zmieniać. Po przejściu do etapu zawierania umowy drogą elektroniczną, trzeba już podać informacje zgodne z prawdą, bo to jest niezbędne do przedstawienia oferty. Warto je sprawdzić przed dokonaniem płatności. Umowa ubezpieczenia najczęściej zostanie uznana za ważną dopiero po opłaceniu części lub całości składki.

Kiedy warto uważać?

Czasami można trafić na nieuczciwych ludzi, którzy będą chcieli wyłudzić dane kierowcy lub naciągnąć go na koszty. Nigdy nie korzystaj z kalkulatora OC, w którym trzeba wysłać płatnego SMSa, podać numer konta bankowego lub dane z dowodu osobistego. Najprawdopodobniej będzie to oszustwo.

Nie wiesz, jakie dane wpisać?

Czasami można się pogubić i nie wiedzieć, jakie informacje podać do obliczenia składki. Dlatego warto korzystać ze wsparcia konsultantów, którzy są gotowi, by pomóc nie tylko w kalkulacji polisy, ale i jej kupnie. Zajrzyj na tę stronę: https://kalkulator-ac-oc.pl/. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje dotyczące kalkulatora OC.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Gościnny artykuł sponsorowany
eBook "Uspokój swoje finanse"