eBook "Uspokój swoje finanse"

Wygląda na to, że rozważania o tym, czy Rebtel swoją ofertę (nielimitowane połączenia i SMSy + 1 GB na internet za darmo) dobrze przeanalizował podczas wrocławskich testów pod względem biznesowym dobiegły końca, bo nie minęły 2 miesiące od rozszerzenia oferty na cały krak i już wiadomo, że sztandary pora wyprowadzić, czyli Rebtel kończy swoją działalność w Polsce.

Rebtel kończy działalność w Polsce

Z racji tego, że w internecie można łatwo trafić na opisy sytuacji dziwnych i dziwniejszych jeśli chodzi o zamawianie karty SIM (lub – o zgrozo – przenoszenie numeru) do sieci Rebtel, to szykowałem się do opisania artykułu jak to wyglądało z mojej perspektywy. Numeru przenieść się nie zdecydowałem, ale zamówiłem starter z numerem.

Po drobnych problemach na stronie z akceptacją karty, blokowaniem adresu e-mail w końcu udało się zamówić starter, który dostarczył mi kurier bez jakiejkolwiek weryfikacji, a niby wymagana. Do tego otrzymałem całkiem inny numer telefonu niż był mi prezentowany podczas składania zamówienia, a sama usługa została uruchomiona dopiero po kilku dniach od odebrania karty SIM. Ale można uznać, ze w moim przypadku i tak poszło wszystko gładko i sprawnie.

W każdym razie dziś o 15 otrzymałem taki e-mail:

Drogi Kliencie,

Chcieliśmy Cię poinformować, że Rebtel zdecydował się na zakończenie świadczenia usług w Polsce z dniem 3 stycznia 2019 r. W związku z tym Twoja umowa z Rebtel (Rebtel Poland sp. z o.o. i Rebtel Services S.à rl) zostanie rozwiązana i przestanie obowiązywać z dniem 3 stycznia 2019 roku, zgodnie z punktem 13 Regulaminu Korzystania z Usług Rebtel.

Jeśli chcesz zachować swój numer telefonu komórkowego, będziesz musiał go przenieść do innego operatora przed 3 stycznia 2019 roku. Jeśli nie złożysz wniosku o przeniesienie numeru do innego operatora telefonii komórkowej przed tą datą, Twój numer automatycznie wygaśnie w dniu zakończenia umowy, ponieważ Rebtel nie będzie już świadczył usług w Polsce, a wszystkie numery telefonów przypisane do Rebtel przestaną być aktywne.

Jeśli masz jakieś niewykorzystane środki na swoim koncie Rebtel, zwrócimy Ci je (przy użyciu zapisanej metody płatności) do końca lutego 2019 r.

Powodem, dla którego kończymy naszą działalność w Polsce, jest decyzja o koncentracji naszego biznesu na innej formie działalności związanej z uruchomieniem usług finansowych w USA. Razem ze strategicznym przekształceniem naszego technicznego partnera MVNE, wszystko to przyczyniło się do podjęcia decyzji o zakończeniu działalności i świadczenia usług na polskim rynku.

Bardzo nam przykro z powodu niekomfortowej sytuacji, w której Cię stawiamy w związku z naszą decyzją o zakończeniu działalności w Polsce. Jeśli potrzebujesz skontaktować się z nami w celu uzyskania wsparcia, możesz to zrobić za pośrednictwem [email protected] lub poprzez nasz nowy numer obsługi klienta + 48 22 103 08 00.

Z poważaniem
// Rebtel

Nie ma co tu się zbytnio rozpisywać, bo gdy odrzemy wiadomość z marketingowo-korporacyjnej otoczki, to wszystko jest jasne – Rebtel kończy działalność w Polsce, i jeśli chcesz zachować numer telefonu, to jak najszybciej rozpocznij procedurę przenoszenia go do innego operatora, bo po 3 stycznia 2019 numer trafi do zasobów UKE (pisałem niedawno o tym, że zapytałem w UKE co się dzieje z (naszym) numerem telefonu gdy operator telekomunikacyjny kończy swoją działalność).

Szkoda, bo wydawała się to fajna oferta m.in. do trackerów GPS, ale na pocieszenie zostanie mi po nich  chociaż fajny numer dodatkowy (abc 00x 00y).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
WordPress: Pierwsze kroki
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"