Program do prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) jest na rynku całkiem sporo – są wśród nich dostępne również darmowe wersje, co na pewno nie jest bez znaczenia zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, dla którego często na starcie liczy się każdy (zaoszczędzony) grosz.

Ja chciałbym Wam przedstawić alternatywne rozwiązanie – w postaci księgowości internetowej…

Księgowość offline

Mimo, że sam korzystam z księgowości internetowej, to cały czas sporą popularnością cieszą się programy które instalujemy na własnym komputerze – tu można (z bezpłatnych) wymienić choćby program Księga Express STD (download) firmy TGsoft.

Program w wersji bezpłatnej powinien z powodzeniem wystarczyć większości (nie tylko) początkujących przedsiębiorców…

Księgowość internetowa

Księgowość internetowa coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku -powstają kolejne usługi/serwisy, co może tylko cieszyć, bo większa konkurencja to nie tylko niższe ceny, ale i nowe funkcje.

Do zalet takiego rozwiązania na pewno można zaliczyć możliwość skorzystania z księgowości wszędzie gdzie tylko mamy połączenie z internetem – niezależnie czy to będzie komputer, telefon czy tablet…

Większość serwisów oferuje bezpłatne okresy testowe (nawet do 3 miesięcy), bądź nawet pewne funkcjonalności (np. wystawianie faktur VAT) bezpłatne przez cały czas – i szczerze polecam skorzystać z tej formy testów, gdyż ew. późniejsza zmiana systemu jest możliwa, to jednak może się wiązać ze sporą ilością „papierkowej roboty” ;-)

Bez ograniczeń „ilościowych” bezpłatnie faktury możemy wystawiać  w takich serwisach jak:

  • wFirma – PPrzez 30 dni możecie testować system bez żadnych zobowiązań
  • iFirma – Pełna KPiR przez 3 miesiące za darmo, cały czas bezpłatny moduł do wystawiania faktur VAT
  • inFakt – Przez 30 dni możecie testować system bez żadnych zobowiązań

Oczywiście podobnych (i bezpłatnych) rozwiązań można znaleźć więcej, ale akurat podałem serwisy które posiadają 2 ważne wg. mnie cechy:

  • Brak limitów ilościowych dokumentów (Faktury VAT)
  • Baza towarów i kontrahentów

Zapraszam do testowania

Sam od kilku lat korzystam z serwisu wFirma – nie wiem czy dla każdego z Was będzie najlepszy, ale mi osobiście najbardziej przypadł do gustu, a przetestowałem swego czasu większość dostępnych na rynku usług tego typu (nie tylko te co wymieniłem).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk