Choć mnie osobiście Inbox od Google nie przekonał do siebie, to znam sporo osób, które wręcz pokochały takie podejście do poczty e-mail. Dopiero co – raptem kilka dni temu – koleżance przedstawiłem to jako alternatywę dla Gmaila, a tu pojawiła się informacja, że usługa/aplikacja za ok pół roku zakończy swój żywot.

Koniec usługi Inbox by Gmail

Oczywiście mam świadomość, że Inbox od Google (Inbox by Gmail) to był swego rodzaju poligon doświadczalny, dlatego też nie korzystałem z tej usługi – zbyt ważnym narzędziem mojej pracy jest poczta e-mail. Ale sporo osób godziło się na to, otrzymując w zamian narzędzie, które – akurat im – pozwalało sprawniej obsługiwać pocztę e-mail.

Po reakcjach na informacje o zakończeniu projektu (marzec 2019) widać, że o ile zmiany/eksperymenty były akceptowane, to jednak mało kto brał pod uwagę to, że usługa w pewnym momencie zniknie całkowicie. Ale Google już nie raz pokazywało, że nie znamy dnia ni godziny, jeśli chodzi o czas życia ich usług/produktów.

Przejście z Inboxa na Gmaila

Pewnym pocieszeniem – przynajmniej dla niektórych użytkowników Inboxa – będzie to, że sporo funkcji znanych z Inboxa już trafiło go Gmaila:

Ciągle ulepszamy Gmaila, więc zamierzamy dodać w nim najlepsze funkcje z Inboxa. W nowym Gmailu znajdziesz rozwiązania podobne do Twoich ulubionych rozwiązań z Inboxa.

Niektóre często używane funkcje Inboxa zostały dodane do Gmaila.

  • Odkładanie e-maili: odkładanie przeczytania wiadomości na późniejszą datę lub godzinę, która bardziej Ci odpowiada.
  • Dalsze czynności (ponaglenia): Gmail czasami przenosi stare e-maile na górę skrzynki odbiorczej z informacją, że należy na nie odpowiedzieć lub podjąć pewne czynności.
  • Działania wywoływane najeżdżaniem kursorem: wskazując e-maila w skrzynce odbiorczej na komputerze, możesz szybko wykonać wybraną czynność (na przykład archiwizowanie lub oznaczanie jako przeczytane) bez otwierania e-maila.
  • Inteligentna odpowiedź: możesz szybko odpowiadać na e-maile z użyciem sugerowanych wyrażeń, które pojawiają się w związku z otrzymaną wiadomością.

A pozostali… Teraz sobie pogadają, popiszą, pogrożą… a na koniec grzecznie przejdzie na Gmaila… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk