Na potrzeby jednego z artykułów chciałem dziś sprawdzić jeden podmiot w rejestrze KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). A tu niespodzianka – przerwa techniczna. I to nie byle jaka, bo 48 godzinna.

Przerwa techniczna w e-KRS i EMS

Nie wiem jakie są przyczyny przerwy, ale patrząc na czas – 2 dni – można przypuszczać, że o ile nie zdarzyła się jakaś grubsza awaria, to albo mamy tu do czynienia z jakąś migracją na inne maszyny (a zapewne będzie to trochę danych „do przerzucenia”), albo jakieś większe zmiany wewnętrzne.

W każdym razie, obecnie zamiast wyszukiwarki KRS mamy komunikat o przerwie technicznej (literówkę w wyrazie „systemów” poprawiłem im gratisem):

PRZERWA TECHNICZNA.

W związku z prowadzonymi pracami technologicznymi w MS, uprzejmie informujemy, że w dniach od 13 marca od godziny 7:00 do 15 marca do godziny 7:00 nie będzie możliwe zalogowanie się do systemów [oryginalnie: sytemów] e-KRS i EMS.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dramatu nie ma, choć zapewne niektórym przedsiębiorcą taka przerwa może utrudnić trochę życie. Na szczęście są jeszcze alternatywne rejestry, choć warto tutaj zachować ostrożność, by przy tej okazji nie dać się naciąć, bo nie mam wątpliwości, że różnej maści Janusze Biznesu mogę chcieć przy tej okazji zarobić…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej