W połowie grudnia napisałem o tym, że BeatFPV wypuściła LiteRadio 3, czyli nową aparaturę do dronów FPV, przy okazji prezentując też nowe gimbale (kompatybilne również z LiteRadio 2 SE). Minął miesiąc z haczykiem, LiteRadio 3 (ELRS) do mnie już zmierza (dla kolegi, ja zostaje na razie przy LiteRadio 2 SE, ELRS oczywiście), tak samo, jak nowe gimbale. W przeciwieństwie do mnie te są dla mnie. Ale co ważne, nie są to nowe gimbale, o których pisałem w grudniu (nano), a jeszcze nowsze, które pojawiły się mniej więcej w połowie stycznia.

Przy okazji planów zakupowych LiteRadio 3 dla kolegi uznałem, że podłącze się i ja ze swoim zamówieniem, kupię jakieś drobiazgi, oraz nowe, poprawione gimbale do mojej aparatury. Wprawdzie stare jeszcze dobre, ale ponoć to kwestia czasu, więc… Zwłaszcza że i tak zamówieniem chciałem przekroczyć 100 $, by załapać się na darmową przesyłkę. I już miałem robić zakupy, gdy w opisie nowości w BetaFPV Configurator 1.0.2 moją uwagę zwrócił następujący tekst:

add support for using Hall joystick(0-3.3V)

Szybkie potwierdzenie u źródła (BetaFPV) i już wiedziałem, że z zakupem wstrzymam się tydzień, i zamiast nowych gimbali (nano), kupie jeszcze nowsze gimbale (hall). Wprawdzie dwa razy droższe (nano po 6 $ sztuka, hall po 13 $), ale jak szaleć, to szaleć. I tym sposobem moje LiteRadio 2 SE od BetaFPV niebawem doczeka się gimbali korzystających ze zjawiska Halla (pole magnetyczne zamiast potencjometrów).

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk