Z menedżera haseł Bitwarden korzystam już od kilku lat, i mogę nawet powiedzieć, że to właśnie Bitwarden  dopiero sprawił, że korzystanie z tego typu programów nabrało dla mnie sensu. I właściwie od samego początku korzystam z konta płatnego, a właściwie to nawet dwóch, ale o tym, dlaczego, to w przyszłości pewnie napiszę (artykuł zaplanowany, ale trzeba usiąść i w końcu go napisać). W każdym razie Bitwarden wypuścił kilka dni temu nowe oprogramowanie – na razie na Androida i iOS, które nie jest menedżerem haseł, a oprogramowaniem do jednorazowych kodów (2FA, OTP).

Mowa o aplikacji Bitwarden Authenticator. Oczywiście zainstalowałem. Nie tylko, by sprawdzić co i jak, ale też miałem nadzieję, że program połączy się z moim kontem Bitwarden i „wyciągnie” z niego elementy z kodami 2FA, tak bym miał je pod ręką, bez potrzeby otwierania głównej aplikacji, gdzie mam tego dużo, dużo więcej.

Na obecną chwilę jednak jest to nie możliwe (jest w planach, ale bez daty). Ogólnie na obecną chwilę jest to dość biedna aplikacja, bo nie tylko nie ma tu opcji logowania, a więc nie tylko synchronizacji z usługą Bitwarden, czy ogólnie synchronizacji, tak można było synchronizować dodane konta na różnych urządzeniach. Co więcej, nie ma nawet opcji importu, a więc gdybym chciał korzystać, to obecnie musiałbym ręcznie dodać wszystkie konta, z których korzystam. Na plus, że jest przynajmniej opcja eksportu, czyli coś, czego mi brakuje w Authy, i tam trzeba trochę pokombinować, by wyciągnąć zapisane kody… Tak więc dla mnie to obecnie raczej tylko ciekawostka, niż coś, z czego będę korzystał. Ale w przyszłości, gdy pojawią się dodatkowe opcje, w tym integracja z kontem, Bitwarden, kto wie…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk