Z moją konsolą PlayStation 3 (PS3) to co chwilę jakieś cyrki. Co więcej, nawet nie muszę jej uruchamiać. Wystarczy, że czytam kolejne komunikaty/wiadomości od Sony. Najpierw mam pobierać wszystko ze sklepu, bo za chwilę już nie będę mógł. Później dowiaduje się, że zaraz zniknie aplikacja do HBO Go, ale ostatecznie (jeszcze) nie znika. Dla odmiany teraz jakaś pozytywna informacja, bo wprawdzie potencjalnie trochę utrudnią życie, to jednak nie zabiją zablokują całkowicie możliwości kupowania aplikacji (gier) w PlayStation Store.

Z wiadomości e-mail, którą dostałem z 2 dni temu, wynika, że „zauważyli, że wciąż korzystam z PlayStation 3 lub PlayStation Vita” (dziwne, że nie odkryli czy to PS3 czy Vita ;-)) i dlatego „chcieliby mi dać znać o kilku zmianach dotyczących zakupu cyfrowej zawartości na PS3  i PS Vita”:

Począwszy od 27 październik 2021 r., nie możesz już korzystać z kart kredytowych ani debetowych, ani takich metod płatności jak PayPal, do kupowania zawartości cyfrowej lub zasilania portfela podczas odwiedzania PlayStation™Store na PS3 lub PS Vita.

Jeśli chcesz kupić zawartość cyfrową na PS3 lub PS Vita, musisz najpierw dodać odpowiednie środki do swojego portfela. Środki możesz dodać, realizując kartę prezentową PlayStation Store na PS3 lub PS Vita albo używając karty kredytowej lub debetowej, PayPal albo innej dostępnej metody płatności, ale na urządzeniu stacjonarnym lub przenośnym, lub konsoli PS4 albo PS5

W skrócie: pobieranie ze sklepu oraz granie bez zmian, ale zakupy przez przeglądarkę na komputerze, PS4 lub PS5. Jakoś to przeżyję, i to nie tylko dlatego, że chyba tylko raz zdarzyło mi się coś kupić na PS3, i to będzie jak nic już kilka lat temu… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk