eBook "Uspokój swoje finanse"

W związku z napaścią ruskich na Ukrainę dzieje się – paradoksalnie, pomimo okropności samej wojny – sporo dobrego. Ale w tym pospolitym ruszeniu, przy okazji zamieszania, sporo cwaniaków próbuje sobie zarobić. I tak wpadła niedawno na jedną z moich skrzynek wiadomość „jakby stylizowana” na Anonymous, z informacją, że „zapewne znacie sytuację u Naszych rodaków jak i słyszeliście o Naszej inicjatywie niszczenia zasobów sieciowych w Rosji”. Dalej najpewniej przypisywanie sobie zasług innych („Na dziś dzień udało Nam się wykonać już pare zamierzonych ataków na których nie zamierzamy przestawać”), a na koniec prośba o wsparcie.

Oczywiście wsparcie finansowe, oczywiście w Bitcoinach (BTC), na portfel „14ZqGwXHwT467YVySPckU7BgQEbWxvwNrk”, na którym niestety są już nawet jakieś wpłaty. Mnie jednak najbardziej poruszyło nawet nie to, że ponoć będą ruskich SPAMować:

Chcemy zaspamować SMS i e-mailowo wszystkich ruskich, których liczbowo w naszych zasobach posiadamy aż 68 mln , co stanowi blisko połowę całości zaludnienia Rosji.

Nawet nie to, że domena z której (niby) wysłano ten SPAM (wyslijemail(.)pl) jest zaparkowana na rosyjskich DNSach (firstvds.ru), ale to, że dzięki temu rzekomo nie będą „nas” już SPAMować:

Z naszej strony obiecujemy zaprzestanie spamowania skrzynek Polskich firm i osób prywatnych jak również możemy całkowicie usunąc Wasz adres ze wszytskich baz spamerów z całej eu.

Nie dość, że SPAMerzy, potencjalni oszuści, to jeszcze żartownisie…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"