Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)

Tydzień temu Google zaprezentowało koncepcję wtyczki do WordPress, która ma pozwolić na prostą integrację niektórych ich usług z naszą stroną internetową. Pomyślałem, że zanim o tym napiszę, to może uda się otrzymać dostęp do bety, tak by napisać coś więcej, niż to co można przeczytać w zapowiedziach. Ale dni mijają, więc uznałem, że jedziemy z zapowiedzią…

Site Kit by Google

Usług od Google, z których korzysta bardziej zaawansowany administrator strony jest sporo, tak samo, jak różnych zewnętrznych narzędzi, które mogą nas wspomóc w integracji ich z naszą stroną. Ale zdaje się, że w Google w końcu dostrzegli, że WordPress jest potęga, jeśli chodzi o liczbę stron, które na nim działają, że można w nim korzystać ze wtyczek, oraz że nie każdy wie jak “alternatywnie” może zintegrować różne usługi Google ze swoją stroną.

I tak kilka dni temu została zapowiedziana wtyczka “Site Kit by Google”, która ma cały proces (potencjalnie) usprawnić. Na pierwszy ogień pójdą usługi:

  • Search Console, czyli nasza strona w wyszukiwarce (nie wiem, czy nie ważniejsze narzędzie niż statystyki)
  • Analytics, czyli rozbudowane statystyki związane z odwiedzinami na stronie
  • AdSense, czyli zarabianie na reklamach wyświetlanych na stronie
  • PageSpeed Insights, czyli analiza działania (szybkości) strony

Może troszkę zaskoczony jestem brakiem Google Tag Manager na liście, bo przy tej okazji usługa zyskałaby zapewne na popularności.

Muszę też przyznać, że niezłe wyczucie, zwłaszcza, jak narzędzie faktycznie wystartuje na początku 2019 roku, bo zastanawiam się nad wyrzuceniem JetPacka ze strony, którego i tak wykorzystuje tylko i wyłącznie do szybkiego podglądu statystyk bezpośrednio w panelu. A kilka rozwiązań, które ostatnio testowałem, a które miałyby w fajny sposób integrować statystyki Google (Analytics) z WordPressem raczej mnie rozczarowało. Najbliżej ideału chyba była wtyczka Analytify, ale w najbliżej ideału to jednak cały czas nie ideał.

Widzę też jeden potencjalny minus – niestety to… Google, a więc w każdej chwili może im się znudzić zabawa i zabiorą swoje zabawki do innej piaskownicy…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?