eBook "Uspokój swoje finanse"

Z księgowości internetowej w serwisie wFirma korzystam od kilku lat, i choć gdybym chciał, to jakieś minusy bym mógł wymienić (np. brak aplikacji mobilnej), to jednak plusy sprawiają, że nawet nie rozważam migracji do innej usługi (lub programu księgowego). Nie bez znaczenia jest to, że system cały czas się rozwija – niedawno np. przeszedł gruntowną przebudowę interfejsu użytkownika (cały czas się jeszcze przyzwyczajam ;-)). Również niedawno pojawiła się integracja z serwisem Blue Media, dzięki czemu w systemie pojawiły się szybkie płatności…

Płatności Blue Media w serwisie wFirma

Dzięki integracji z Blue Media bezpośrednio z serwisu wFirma możemy dokonać płatności za faktury, zapłacić podatki czy ZUS (ZUS-DRA). O ile w przypadku płatności z konta rozliczeniowego (firmowego) zyskujemy co najwyżej wygodę, bo nie musimy ręcznie wypełniać danych do przelewu, to prawdziwa magia zaczyna się, gdy korzystamy z karty kredytowej.

Weźmy taki haracz na ZUS – niby ta sama kwota, do tego za pewien czas trzeba będzie ją oddać na kartę (spłata karty), ale jest w tym jakiś sympatyczny element, że przynajmniej na chwilę odraczamy ten „niezwykle przyjemny” moment. Zresztą to samo dotyczy np. podatku VAT (i rocznego podatku PIT), przynajmniej gdy nasi klienci nie płacili nam z wykorzystaniem Mechanizmu Podzielonej Płatności (Split Payment).

Oprócz tego możemy do każdej faktury (do wiadomości e-mail z fakturą, który można wysłać prosto z serwisu wFirma) dodać przycisk, dzięki któremu nasz klient będzie mógł od razu przejść do systemu Blue Media, gdzie dokona płatności za wystawioną mu fakturę.

Integrację z serwisem Blue Media ustawiamy w ustawieniach naszego konta w serwisie wFirma:

Możemy też wybrać, z których opcji chcemy móc korzystać:

  • Dołącz przycisk płatności do maila z fakturą (aby przycisk był widoczny, podczas wystawiania faktury należy określić numer rachunku)
  • Płatności za należności publicznoprawne (PIT, VAT, ZUS)
  • Płatności za wydatki (np. za faktury)

Po aktywacji płatności, wybranych przez nas miejscach (wydatki, podatki) pojawi się przycisk „zapłać”, który przeniesie nas bezpośrednio do serwisu Blue Media, gdzie będziemy mogli dokonać płatności z naszego banku lub karty kredytowej/płatniczej:

Oczywiście jak to zazwyczaj przy tego typu udogodnieniach – zwłaszcza finansowych – bywa, nie mogło zabraknąć prowizji od transakcji:

  • Kwota transakcji od 0,01 do 1000 zł – prowizja: 1 zł
  • Kwota transakcji od 1000,01 do 2000 zł – prowizja: 2 zł
  • Kwota transakcji od 2000,01 do 3000 zł – prowizja: 3 zł
  • Kwota transakcji od 3000,01 do 4000 zł – prowizja: 4 zł
  • Kwota transakcji od 4000,01 do 5000 zł – prowizja: 5 zł

W przypadku płatności za wydatki (faktury), opłat związanych z podatkami i ZUSem prowizję ponosimy my. W przypadku, gdy klient zdecyduje się w ten sposób zapłacić za wystawioną mu fakturę, to – co chyba oczywiste – prowizję płaci on. Co istotne, prowizja jest kosztem podatkowym, a więc można zaksięgować ją jako koszty prowadzonej działalności gospodarczej (zbiorczo, raz w miesiącu, dowodem wewnętrznym).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"