SMSów nie dostaje wiele, ale czasem się jakiś trafi. I to nie tylko taki, że wystarczy mi odczytać jego treść (np. kod SMS), bo do tego świetnie się sprawdza np. opaska Mi Band 3 (tak, jeszcze 4 nie kupiłem), ale taki, że muszę na niego odpisać. Z pomocą od jakiegoś czasu w takiej sytuacji przychodzi mi aplikacja „Twój telefon” dostępna dla systemu Windows 10 w Microsoft Store.

Aplikacja „Twój telefon” w systemie Windows 10

Aplikacja jest bezpłatna, i od jakiegoś czasu nie wymaga nie tylko launchera od Microsoftu na telefonie z Androidem, ale nawet dodanego konta Microsoft w Windowsie (mam ku temu swoje powody, niekoniecznie związane z obawą o prywatność). Wystarczy na telefonie zainstalować aplikację „pomocnik aplikacji Twój telefon”. Co ważne, by w pełni korzystać z tego rozwiązania, na telefonie musi być zainstalowany Android w wersji 7.0, lub nowszej.

Mógłbym w tym miejscu zażartować, że możliwości aplikacji są wprost proporcjonalne do jej ceny, bo w przypadku mojego telefonu sprowadzają się do wspomnianej obsługi wiadomości SMS:

Oraz zdjęć, z czego coraz częściej korzystam:

Zresztą ustawienia też raczej skromne:

Ale wiem, że w przypadku niektórych telefonów (nowe Samsungi czy OnePlusy) powoli pojawia się np. opcja pozwalająca przeglądać powiadomienia z telefonu bezpośrednio w systemowym centrum powiadomień. Niby drobiazg, ale zawsze to coś więcej. Zwłaszcza że Google jakby nie ma na to pomysłu, co widać nie tylko na przykładzie dziwnych akcji z usługą Hangouts…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk