Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Wczoraj opublikowałem wpis o tym, jak dodać datę ostatniej aktualizacji/modyfikacji do „nagłówka” wpisu. W tym momencie do akcji wkroczył SpeX, który w swoim komentarzu zaproponował, że można by wpis o sposób na sortowanie postów/wpisów po dacie modyfikacji. Idea na wpis jak najbardziej słuszna, choć sam osobiście nie przepadam za tego typu sortowanie i tym samym zazwyczaj z niego nie korzystam (ale zdarzają się wyjątki).

Sortowanie wpisów w WordPressie

Bez sztucznego generowania niepotrzebnej treści pod wyszukiwarki (ach te SEO ;-)) do sortowania wpisów (postów) po dacie modyfikacji skorzystamy z kilku linijek kodu, które – standardowo – umieścimy w pliku functions.php (oczywiście w motywie potomnym):

function webinsider_custom_post_orderby( $query ) {
    if ( ( $query->is_main_query() && !is_admin() ) && ( $query->is_feed() || $query->is_search() ) ) {
            $query->set( 'orderby', 'post_modified' );
       }
}
add_action( 'pre_get_posts', 'webinsider_custom_post_orderby' );

Powyższy kod ustawi filtrowanie po dacie modyfikacji, ale tylko w kanale RSS i w wyszukiwarce – powiedzmy, że w tych miejscach ma to dla mnie największy sens. Ale nie ma problemu, by sortowanie zmienić również w innych miejscach. Do dyspozycji mamy jeszcze m.in.:

  • is_home()
  • is_archive()
  • is_category()
  • is_tag()

Warto tylko uwzględnić to, że Wasz motyw (np. w dodatkowych modułach do wyświetlania wpisów) może korzystać z jakichś niestandardowych funkcji i wtedy może być konieczne dostosowanie tego kodu, np. o dodatkowe akcje/filtry.

Na koniec jeszcze kilka innych parametrów/wartości, na podstawie których można sortować (nie tylko) wpisy:

author, post_author, title, post_title, name, post_name, date, post_date, modified, post_modified, modified_gmt, post_modified_gmt, parent, post_parent, ID, menu_order, comment_count, rand
(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?