eBook "Uspokój swoje finanse"

Pod koniec sierpnia pisałem o Allegro Smart!, czyli nowej (wtedy) ofercie Allegro – płacisz ryczałtem 49 zł i przez rok do 365 paczek od wybranych sprzedawców do wybranych punktów otrzymujesz bez dodatkowych opłat. Już wtedy było dość oczywiste, że prędzej czy później nastąpią tu jakieś zmiany. I tak się właśnie stało…

Pierwsze zmiany w programie Allegro Smart!

Główne założenia i zasady programu zostały bez zmian, czyli nadal z Allegro Smart! nie zapłacimy u wszystkich sprzedawców (choć trzeba uczciwie zauważyć, ze liczba sprzedawców/ofert kwalifikujących się do udziału w programie wzrosła, i to znacznie). Nadal też, by skorzystać z bezpłatnej dostawy do wybranych punktów (tak, nadal nie ma dostawy do domu) musimy u danego sprzedawcy w danym momencie zrobić zakupy za minimum 40 zł.

Zmiany natomiast nastąpiły w kwestii abonamentów na usługę:

Zniknął pakiet 6-miesięczny, a w jego miejsce pojawił się pakiet miesięczny, za 8,99 zł. W skali roku wychodzi oczywiście dużo drożej niż skorzystanie z pakietu całorocznego (49 zł), ale może to być ciekawa oferta dla kupujących sezonowo, np. w okresie świątecznym.

Drugą zmianą jest zniesienie limitu przesyłek. Teraz można skorzystać z dowolnej liczby (ilości) przesyłek w jednym i drugim pakiecie. Zmiana zdecydowanie na plus, zwłaszcza że limit od razu wydawał się tylko niepotrzebną komplikacją. Nawet nie tyle samej oferty, co jej przekazu/odbioru.

To teraz jeszcze czekam(y) na jakąś formę dostawy „pod drzwi”. Bo jeśli ktoś regularnie dojeżdża do pracy, najlepiej jeszcze samochodem, i ma po drodze punkt odbioru, to nie ma problemu. Ale jeśli ktoś pracuje zdalnie, w domu, do tego do punktu ma kawałek, i jeszcze na dodatek jeździ jednośladem (spalinowym, ale jednak nie tak pojemnym jak samochód), to jest to spory minus oferty. Zwłaszcza w nadciągającym sezonie zimowym…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"