Mimo, że właściwie nie zdarza mi się grać na telefonie, to aplikacja Humble Bundle na Androida towarzyszy mi chyba od samego początku, i to na każdej kolejnej wersji systemu (bo telefon od lat cały czas ten sam! :-)). Ale to, że jest zainstalowana niekoniecznie oznacza, że z niej korzystam – co by było zgodne ze statystykami, które mówią, że większość aplikacji na telefonie przeciętnej osoby jest właściwie nieużywana (jak współczesne zdjęcia pstrykane na potęgę, bez pomyślunku – często ich życie kończy się w momencie zrobienia).

Kilka dni temu postanowiłem na drugim telefonie nie tylko zainstalować aplikację Humble Bundle, ale wręcz – werble – jej tam używać (jakby telefon dla jakby dziecka ;-)). Okazało się, ze o ile sama instalacja z Google Play przebiegła bez problemu, to już zalogować się do samej aplikacji nie było w sposób.

Aplikacja Humble Bundle na Androida

Jakakolwiek próba logowania każdorazowo kończyła się komunikatem o błędnym loginie (e-mail) lub haśle, mimo, że dane na pewno były wprowadzane poprawne (wiem, również z mojego doświadczenia zawodowego, że zawsze tak użytkownik mówi ;-)). Sprawdziłem na swoim podstawowym telefonie – ta sama sytuacja.

I w tym momencie gdzieś w tam w mojej głowie zaczęło pojawiać się jakieś wspomnienie, że chyba gdzieś w okolicach 2014 były jakieś „zmiany” w bytności aplikacji Humble Bundle w Google Play. I faktycznie – ostatnia aktualizacja 11 listopada 2014:

Więc w pomocy na stronie Humble Bundle sprawdziłem szybko co piszą o aplikacji na Androida, a piszą, by nie pobierać jej z Google Play, a bezpośrednio z ich strony:

How do I get the Humble Bundle app?

To download the Humble Bundle Android app, navigate to https://www.humblebundle.com/app from your Android device and follow the instructions provided.

Aplikacja z podanego adresu jest „kilka wersji młodsza” (2.0.8 -> 2.2.2), i oczywiście można się do niej zalogować:

Domyślam się, że powodem, że aplikacja jest dystrybuowana poza Google Play nie tyle są stawiane tam aplikacją wymogi, co bardziej chęć sprzedawania przez swoją aplikację produktów (jestem jak najbardziej za), natomiast nie bardzo wiem po co w takim razie w Google Play jest stara wersja aplikacji. Jakby jeszcze działała prawidłowo – OK, może nie ma wszystkich funkcji, ale jest i działa. Ale nie dość, że aplikacja nie działa, to jeszcze nie ma ani w jej opisie, ani w samej aplikacji informacji, by działającą wersję pobrać z innego źródła…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk