Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Na WordPress.org pojawiła się nowość, niby drobiazg, przez większość być może zostanie przegapiona, być może również dlatego, że zostanie uznana za taką oczywistość, że pewnie była od zawsze. Za to na pewno nie przegapią jej (a przynajmniej nie powinni) twórcy wtyczek i motywów – zwłaszcza tych (naj)bardziej popularnych, gdzie na forum pomocy (wtyczki) zazwyczaj gorąco od kolejnych problemów…

Support Reps, czyli Plugin Support

Jeszcze do niedawna, gdy jakiś twórca wtyczki postanowił, że potrzebuje kogoś nie tyle do współpracy nad samą wtyczką, co „tylko” do ogarniania tematów pomocy nie bardzo miał wyjście – albo udostępniał swój login i hasło innej osobie, albo dodawał ją do wtyczki jako współtwórcę. Oba warianty wymagają dużego zaufania.

Kilka dni temu na stronie „Make WordPress Plugins” pojawiła się informacja, że w repozytorium (i na stronie) pojawiła się nowa rola, jaką możemy przypisać wybranej osobie – „Support Reps”, czyli… hm… osoba wspierająca (nazwa chyba niezbyt fortunna, zwłaszcza dla osób, dla których angielski nie jest podstawowym językiem).

Nowa opcja znajduje się w widoku zaawansowanym wtyczki:

Osoba taka taka będzie oznaczona na forum wsparcia jako „Plugin Support” (dużo lepsza nazwa/określenie), i oprócz tego, że będzie mogła pisać na forum jakby w imieniu autora wtyczki, to będzie mogła również oznaczać tematy jako rozwiązane, oraz jako przyklejone. Nie będzie mogła natomiast wgrywać nowych wersji wtyczki, ani dokonywać innych zmian, mających wpływa na samą wtyczkę.

Mam nadzieję, że to nie ostatnia – po wprowadzeniu minimalnej wersji PHP – zmiana na lepsze na WordPress.org, która zostanie w najbliższym czasie wprowadzona…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)