Choć mam konto na Facebooku, to można chyba przyjąć, że nie korzystam z tego serwisu. Przynajmniej nie w klasycznej „użytkownikowej” formie. Głównie publikuję informacje o nowych artykułach i od czasu do czasu puszczę jakąś reklamę, do mas, które życie tam marnują. To oznacza, że nie mam żadnych znajomych (na Facebooku), nikogo nie obserwuje (być może nawet nie tylko na Facebooku, chyba że moje zwierzęta ;-)), ani nie należę do żadnych grup. Tak więc nie licząc SPAMu od samego Facebooku (możesz znać…), to mój news feed wygląda idealnie – pusto i nudno, czyli nic mnie nie odciąga (przynajmniej na Facebooku) od tego, co faktycznie mam tam zrobić (opublikować informacje o nowym artykule lub puścić reklamę). Ale wiem, że nie każdy ma tak dobrze. Na szczęście można temu łatwo zaradzić…

News Feed Eradicator for Facebook

Spokojnie, nie będę kazał Wam zrezygnować „ze znajomych”, przestać obserwować strony ze zdjęciami kotków, czy wypisać się z przeróżnych grup, na których w większości przypadku jedyna aktywność sprowadza się do wzajemnego podgryzania się „specjalnych speców”. To musi być Wasza decyzja, choć mogę oczywiście (delikatnie) nakłaniać.

Wystarczy, że zainstalujecie wtyczkę News Feed Eradicator (Firefox) lub News Feed Eradicator for Facebook (Chrome). Po jej aktywacji Wasz news feed przywita Was co najwyżej jakimś „inspirującym cytatem” (można też ustawić własne):

Oczywiście wielu z Was stwierdzi, że w czasie pracy może to i fajne, ale po dobrze byłoby zerknąć co tam u znajomych słychać, kto co na obiad jadł, a może ktoś zmienił swój status związku… Na szczęście jest na to proste rozwiązanie – wystarczy skorzystać z innej przeglądarki… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk