Stało się to, co się stać musiało, w końcu zakupiony przeze mnie prawie równo 3 lata temu program Affinity Photo stracił (szanse na) aktualizacje, bo Serif wypuścił wersje V2 swojego oprogramowania, czyli Affinity Photo 2, Affinity Designer 2 i Affinity Publisher 2, tym samym grzebiąc linię V1 (można nadal korzystać, ale aktualizacji już nie będzie). Z tej okazji kusi zniżką 40%, ale raczej nie skorzystam…

Gdy te 3 lata temu kupiłem Affinity Photo, wiązałem z tym programem nadzieje, że zastąpi mi on wysłużonego Photoshopa CS5, bez konieczności płacenia comiesięcznej subskrypcji Adobe CC. Rzeczywistość jednak dość szybko zweryfikowała te zamiary i Affinity Photo jak był dla mnie ciekawostką, tak tą ciekawostką pozostał, a ja płace za Adobe CC, by korzystać z Photoshopa. Jednak nieprzypadkowo się mówi, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka (consuetudo altera natura est), bo taki sam los spotkał program DaVinci Resolve, który miał zastąpić mi Premiere Pro, ale jakoś nie mogę się przekonać.

I choć subskrypcji nie wprowadzono, nadal jest to jednorazowy zakup, wraz z aktualizacjami w ramach wersji (V2), to pojawiła się nowość, a mianowicie pakiet Universal Licence (Affinity V2 Universal Licence), w ramach którego mamy dostęp do wszystkich programów (Affinity Photo 2, Affinity Designer 2 i Affinity Publisher 2), na wszystkich obsługiwanych platformach (Windows, macOS, iPadOS). Pakiet docelowo ma kosztować 949,99 zł (z VAT), ale teraz można go kupić za 599,99 zł, w ramach promocji związanej z premierą nowej generacji (V2). Standardowy koszt pojedynczej aplikacji na wybraną platformę to 399,99 zł z VAT, a w promocji 234,99 zł (-40%).

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk