Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Na początku listopada zadebiutował WordPress w wersji 6.1, który wprowadził kilka nowości. I choć większość nowości dotyczy już klasycznie głównie Gutenberga, to nie mogę napisać, że nie ma istotnych zmian, bo kilka jest. Zwłaszcza jedna, bo po 15 latach zostało zamknięte zgłoszenie dotyczące domyślnego sloganu („Kolejna witryna oparta na WordPressie”).

Można zażartować, że lepiej późni niż później, ale fakt jest faktem i w wyszukiwarce stron widocznych na hasło „kolejna witryna oparta na WordPressie” powinna stopniowa spadać. A ma co spadać, bo obecnie jest to ponad 150 000 wyników i nawet jeśli uwzględnić, że część z nich to poradniki jak ten slogan zmienić (sekcja „ogólne” w ustawieniach), to liczba i tak robi wrażenie.

Dlatego w naszym kursie WordPress: Pierwsze kroki poświęciliśmy temu zagadnieniu lekcję. I choć teraz w nowych instalacjach slogan jest domyślnie pusty, to i tak warto się tym tematem zainteresować, bo jest to świetne miejsce do wpisania np. sloganu reklamowego naszej strony/firmy…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?