eBook "Uspokój swoje finanse"

Kilka miesięcy temu pisałem o tym, że sieć Play postanowiła odgórnie zablokować prenumeraty Premium SMS. Ruch jak najbardziej sensowny, bo w dobie ogólnodostępnych kart płatniczych, przeróżnych płatności internetowych/mobilnych tego typu usługi chyba w większości przypadków służą do naciągania użytkowników telefonów na kasę, i to często nie małą. Teraz podobną decyzję zakomunikowała sieć Orange…

Koniec subskrypcji Premium SMS w Orange

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym, od 1 listopada 2018 użytkownicy (abonenci) sieci Orange nie będą mogli zamówić nowych subskrypcji Premium SMS:

Od 1 listopada 2018 roku w Orange nie będzie już można zamówić płatnych przychodzących SMS i MMS specjalnych. Umożliwiały one subskrypcję cyklicznie wysyłanych wiadomości o podwyższonej opłacie, np. z poradą wróżki, horoskopem, prognozą pogody, wynikami totolotka, programem telewizyjnym czy wynikami rozgrywek sportowych.

Wszyscy, którzy aktywują tego typu usługę przed tym terminem, będą mogli z niej dalej korzystać:

Klienci, którzy zamówili takie usługi wcześniej, będą mogli z nich korzystać do czasu aż sami z nich zrezygnują lub dostawca zaprzestanie ich świadczenia.

Mój stosunek do wszelkich usług tego typu – nie tylko tych działających w formie subskrypcji Premium SMS – jest od dawna niezmienny, i w dużym skrócie sprowadza się do jednego słowa (zdania, bo jest i wykrzyknik): Wyłączać!

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
eBook "Uspokój swoje finanse"