eBook "Uspokój swoje finanse"

Rozwój programu Affinity Photo obserwuję od dawna. Najpierw jako ciekawostkę, bo nie było wersji na system Windows. Później, gdy już ukazała się taka wersja – w głowie zaczęła kiełkować myśl, by może program zakupić. Zwłaszcza że mój Photoshop w wersji CS5 się starzeje, co głównie objawia się brakiem wsparcia dla nowszych formatów plików. W końcu pod koniec października zdecydowałam się na zakup licencji. Nieprzypadkowo, bo akurat można było skorzystać z promocji, i obniżyć koszt zakupu o połowę.

Zakup Affinity Photo z fakturą bez podatku VAT

Od razu informacją (sposobem na…) o promocji podzieliłem się ze znajomymi, i szybko zacząłem otrzymywać od nich pytania. Ale wbrew pozorom nie o to, jak program się sprawdza, bo to można sprawdzić, choćby korzystając z bezpłatnego okresu testowego. Pytania dotyczyły tego, jak zakupić program bez VAT (czynni płatnicy podatku VAT + VAT EU), tak by nie tylko oszczędzić, ale i później móc prawidłowo zaksięgować fakturę.

Pytania te nie brały się znikąd, bo podczas składania zamówienia w sklepie mamy wprawdzie kwoty podane w złotówkach, mamy wyszczególniony podatek VAT, ale nie ma opcji, by wprowadzić numer NIP:

A, że w swojej komunikacji o promocji posługiwałem się kwotą netto, to słusznie zakładali, że sam kupiłem bez podatku VAT:

Metoda okazała się prosta, choć wymagała zaangażowania dodatkowe czynnika białkowego po stronie firmy Serif (producenta programów z serii Affinity), czyli… Musiałem napisać e-mail do obsługi sklepu, w którym wyjaśniłem, że chciałbym otrzymać fakturę bez naliczonego podatku VAT, ze względu na to, że jestem czynnym płatnikiem podatku VAT, i jestem też zgłoszony do VAT EU.

Na odpowiedź długo nie musiałem czekać, zostałem poproszony o dane do faktury, adres e-mail, na jaki mam założone konto w sklepie, oraz o wybór preferowanej formy płatności (PayPal lub karta kredytowa), oraz… o udokumentowanie podstawy do skorzystania ze zniżki (jeśli z jakiejś zniżki chcemy skorzystać). By przyspieszyć proces, można od razu wszystkie te informacje zawrzeć w pierwszej wiadomości. Na fakturę czekałem kilka minut od dokonania płatności, i kilka kolejnych minut, aż odpowiednia licencja zostanie przypisana do mojego konta.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
eBook "Uspokój swoje finanse"