Na platformie Allegro pojawiła się nowa metoda dostawy – Allegro Mini Przesyłka, realizowana przez Pocztę Polską, i dedykowana do mniejszych i lżejszych przesyłek, za to w naprawdę atrakcyjnej cenie, bo za jedne 3,99 zł. I to z dostawą do domu. Przynajmniej w teorii, bo mam pewne wątpliwości, czy oby na pewno listonosze będą choćby próbować dostarczać przesyłki o wymiarach do 32,5 cm x 23 cm x 2 cm i wadze do 500 gramów, bo z automatu można założyć, że taka przesyłka raczej do większości skrzynek pocztowych się nie zmieści, listonosze najczęściej dostarczają przesyłki w godzinach, gdy większość ludzi pracuje, a więc ja tu raczej „z odbiorem w placówce pocztowej” widzę (awizo), niż faktycznie w domu.

Natomiast niezależnie od tego i tak Allegro Mini Przesyłka jest ciekawą opcją, zwłaszcza w przypadku tańszych przedmiotów, gdzie koszt przesyłki w ramach innych metod, dostępnych na Allegro to minimum 8-9 zł (pomijam przesyłki listowe, ale nawet one niekoniecznie będą tańsze).

Tak o nowej usłudze informuje Poczta Polska na swojej stronie:

Allegro Mini Przesyłka to odpowiedź na potrzeby klientów biznesowych i indywidualnych, którzy nadają drobne przesyłki i oczekują bardzo konkurencyjnej ceny oraz możliwości wygodnego sposobu wysyłki i odbioru. Nadanie paczki o wymiarach 32,5 cm x 23 cm x 2 cm i wadze do 500 g to koszt w wysokości 3,99 zł. To oferta stała, a nie czasowa promocja.

Allegro Mini Przesyłki można nadawać wyłącznie przez narzędzie Wysyłam z Allegro lub poprzez integrację zewnętrznych narzędzi z API Wysyłam z Allegro, a następnie przekazać w placówkach pocztowych, wcześniej naklejając na nie samodzielnie wygenerowaną i wydrukowaną etykietę. Adresaci odbiorą swoje przesyłki, w dogodnym dla siebie czasie, ze swoich skrzynek pocztowych.

Atutem usługi będzie możliwość śledzenia statusu przesyłki. Informacje na jakim etapie doręczenia znajduje się przesyłka, można będzie uzyskać na pośrednictwem strony internetowej Poczty Polskiej lub platformy Allegro.

Natomiast z racji tego, że Allegro Mini Przesyłka to – przynajmniej w teorii – forma dostawy „na adres”, a nie do punktu, to w przypadku Smarta kwota, by móc bezpłatnie skorzystać z takiej formy dostawy jest taka sama jak np. dla kuriera, również Poczty Polskiej (Pocztex), czyli 65 zł. Jak dodać do tego – mimo wszystko – brak gwarancji, że faktycznie będzie to dostawa do domu, a nie awizo i ostatecznie i tak „odbiór w punkcie” (45 zł kwota zwalniająca z opłaty w ramach Smarta), to raczej nie będzie ta forma dostawy cieszyć się popularnością wśród użytkowników usługi Allegro Smart. Ale też widać, że nie po to została przygotowana, nawet jeśli jest dostępna do wyboru… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk