Pojawienie się w ogólnodostępnej wersji usługi ChatGPT bez wątpienia było rewolucją, bo raptem właściwie każdy, kto ogarnia Gmaila czy Facebooka, mógł sprawdzić w działaniu generatywną sztuczną inteligencję (GPT), i to od ręki w wersji ogarniającej kontekst, dzięki działaniu w ramach okienka przypominającego zwykły czat. Od tego wiele się zmieniło, również w kontekście usługi ChatGPT. Pojawiła się wersja płatna (ChatGPT Plus), z dodatkowymi możliwościami, ze wsparciem dla nowego modelu językowego GPT-4. Wersja darmowa nadal jest dostępna, ale co oczywiste, brakuje w niej wielu możliwości z wersji płatnej. Teraz jest o jedną możliwość mniej, bo pojawiła się możliwość zdefiniowania własnych instrukcji dla silnika ChatGPT.

Chodzi o opcję „Custom Instructions”, dzięki której możemy odgórnie, bez potrzeby definiowania tego każdorazowo w każdym czacie, wpłynąć w pewnym zakresie na to, jak ChatGPT udziela odpowiedzi. Mamy w dym celu dla pola, w których możemy wprowadzić odpowiednie wskazówki. Pierwsze pole to „Co chciałbyś, aby ChatGPT wiedział o Tobie, aby zapewnić lepsze odpowiedzi?”, drugie to „Jak chcesz, aby ChatGPT odpowiedział?”, w każdym z nich mamy 1 500 znaków do dyspozycji.

Co istotne – dotcyzy to tylko nowych czatów, na stare nie ma wpływu. No i jest to opcja globalna, bez możliwości – przynajmniej obecnie – włączenia lub wyłączenia w konkretnym czacie.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk