Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Choć za podstawowy newsletter Webinsider.pl (cały czas jeszcze) odpowiada serwis MailerLite wspierany oprogramowaniem Mautic na moim serwerze, to od czasu do czasu testuje inne rozwiązania. Niedawno po dłuższej przerwie wróciłem do wtyczki – a w sumie to już usługi – MailPoet, która po „ostatnich” zmianach zrobiła na mnie nawet całkiem dobre wrażenie. I tak w ramach testów ostatnio zauważyłem, że pojawiła się we wtyczce opcja wysyłania wiadomości e-mail nie tylko w ramach newsletterów obsługiwanych przez MailPoet, ale ogólnie wszystkich wiadomości e-mail wysyłanych z WordPressa.

MailPoet i wysyłanie transakcyjnych wiadomości e-mail z WordPressa

A tak dokładnie to prawie wszystkich, bo nie ma wsparcia dla załączników, wielu odbiorców i pól CC (kopia) i BCC (ukryta kopia). Ale w zamian mamy wsparcie nie tylko dla wysyłek realizowanych przez usługę (serwery) MailPoet, ale również wsparcie dla SendGrib, SMTP i Amazon SES.

Tym samym wtyczka MailPoet może przejąć rolę wtyczki SMTP (wysyłanie wiadomości e-mail z WordPressa). Choć oczywiście z racji tego, że wysyłanie „pozostałych wiadomości e-mail” to tylko element poboczny całego kombajnu, jakim jest MailPoet, rozwiązanie to ma sens raczej tylko dla osób i tak korzystających z tej wtyczki do obsługi newsletterów.

W innym przypadku będzie to niczym strzelanie z armaty do wróbla, i zdecydowanie lepiej skorzystać z jakiegoś bardziej subtelnego rozwiązania do wysyłki wiadomości e-mail z WordPress…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
WordPress: Pierwsze kroki
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?