Wi-Fi znajdziesz już niemal w każdym domu, restauracji i pensjonacie, jednak jakość i szybkość połączenia, często pozostawia wiele do życzenia. Jaki router Wi-Fi wybrać do domu, by cieszyć się szybkim internetem? Podpowiadamy!

Router z systemem Mesh

Router Wi-Fi nadaje połączenie za pomocą widocznych, przyłączonych do niego anten, dzięki którym rozprowadza łączność bezprzewodowo oraz równomiernie w każdym kierunku. Dlatego od ułożenia urządzenia zależy, czy zasięg, a także szybkość łącza, będą takie same w każdym z pomieszczeń. Aby uzyskać idealną jakość internetu, sprzęt powinien stać w samym centrum domu. Co zaś, jeśli nie jest to możliwe?

Wtedy z pomocą przychodzi router z systemem Mesh, dzięki któremu twoja sieć będzie najlepszej jakości zawsze, niezależnie od tego, jak daleko od routera się znajdujesz. Jak działa? Mesh to instalacja, w skład której wchodzą stacja bazowa oraz umiejscowione w różnych pomieszczeniach satelity (inne routery). Urządzenie automatycznie łączy się z najmniej obciążoną siecią, dlatego ty zawsze korzystasz z tej najszybszej. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w dużych lub piętrowych domach oraz firmach.

Wydajny router do gier

Każdy gracz wie, jak ważne jest dobre połączenie internetowe podczas rozgrywki – bez zakłóceń, rozłączeń czy wolnego czasu reakcji. To właśnie dla gamerów powstały designerskie routery gamingowe, które nie tylko pasują designem do reszty sprzętów przeznaczonych dla graczy, ale też sprawią, że rozgrywka będzie płynna.

Routery gamingowe mają funkcję przyśpieszenia rozgrywki (włącza się wtedy lepszy przesył danych). Urządzenie tego typu jest też w stanie skrócić trasę sygnału serwera do gry oraz niwelować lagi, czyli zacinanie się gry podczas rozgrywki online.

Router Wi-Fi z dużym zasięgiem

Jeśli mieszkasz w piętrowym domu, musisz mieć router z dużym zasięgiem. W tym przypadku najistotniejszą rolę pełnią antenki wystające z urządzenia, bo to między innymi dzięki nim sygnał dociera do wszystkich pomieszczeń w budynku.

Anteny widoczne (bądź te ukryte) odpowiedzialne są za rozprowadzenia pasm, czyli częstotliwości. To dzięki nim sygnał radzi sobie z przedostawaniem się np. przez ściany pokoju. Najlepszym wyborem będą urządzenia, które obsługują 2,4 GHz oraz 5 GHz, ponieważ zapewniają wysoką przepustowość, co z kolei wpływa na siłę zasięgu. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/elektronika/urzadzenia-sieciowe/routery,36211201,s.

Szybki router Wi-Fi

Internet ma wiele do zaoferowania, dlatego dobrze, kiedy strony ładują się szybko i bez zakłóceń w transferze danych.  Prędkość oferowana przez router ma w tym przypadku znaczenie, ponieważ im jest wyższa, tym szybciej można przeglądać swoje ulubione strony internetowe czy pobierać pliki. Sprzęt, który charakteryzuje się wyższą prędkością poradzi sobie też lepiej z pasmem 5 GHz.

Zwróć więc uwagę na liczbę Mbps w danych urządzenia. Podawane są zazwyczaj dwa parametry, które określają prędkość przewodową oraz bezprzewodową danego routera. Najlepszy będzie sprzęt oferujący prędkość 600 + 1300 Mbps.

Router z kartą sim

Router z kartą sim to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą transmitować internet mobilny. Samo urządzenie działaniem nie różni się od tego standardowego. Odmienny jest tylko rodzaj przekazu – zamiast światłowodu czy standardowego gniazdka telefonicznego, urządzenie wykorzystuje kartę SIM.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Gościnny artykuł sponsorowany