Patrząc na strzelający ku górze wykres akcji Allegro, można powiedzieć, że pożarty został kolejny pretendent, czyli Shopee, które właśnie na swojej stronie ogłosiło koniec interesu. Przynajmniej w Polsce. I to nie tak, że kiedyś, ale z końcem dzisiejszego (13.01.2023) dnia. Można powiedzieć, że dla niektórych faktycznie piątek 13-nastego (bez dyskusji o poprawności zapisu ze względu na język, bo film to film i tyle ;-)). No chyba, że ktoś ma akcje Allegro… ;-)

Zamykają dziś, a więc jakby ktoś z jakiegoś powodu chciał zrobić tam jeszcze zakupy „rzutem na taśmę”, to zostało kilka godzin:

Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska kończy działalność. Od 13. stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana.

Zamówienia złożone przed 13. stycznia 2023 r. godz. 23:59 zostang zrealizowane standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla Użytkowników, którzy złożyli zamówienia na naszej platformie.

Nad powodami – niezaleznie czy prawdziwymi – będą się rozpisywać inni, ja tylko mogę napisać, że o ile tempo komunikacji jest zawrotne, to sam proces nie powinien dziwić. I to nie tylko z powodu kombinacji przy darmowych dostawach, które miały być wyróżnikiem platformy.

Na koniec trzeba napisać, że może Shopee znika, ale ich reklamy w naszej pamięci pozostaną z nami na długo. Niestety… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami!
Envato Elements - pobierasz co chcesz, ile chcesz