Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Choć nadal moim pierwszym wyborem, jeśli chodzi o bezpieczny hosting materiałów wideo – również w kontekście polecania klientom – jest Vimeo, to pewne turbulencje i nowe plany taryfowe w 2022 roku sprawiły, że część osób rozgląda się za alternatywnymi rozwiązaniami. Jednym z takich rozwiązań jest serwis/usługa BunnyNet, oferująca trochę inne podejście m.in. jeśli chodzi o model rozliczeniowy. Ale ten artykuł nie tyle o BunnyNet, bo Tutor LMS, choć właśnie w kontekście BunnyNet.

Tutor LMS, czyli rozwiązanie pozwalające zmienić stronę na WordPressie w platformę kursową ma kilka opcji dotyczących hostingu wideo w kursach (jakoś tak się przyjęło, że jak kurs internetowy, to najczęściej jest w formie wideo, nawet jeśli nie zawsze akurat to ma sens). I właśnie do tej listy doszło kolejne, czyli wsparcie – za pomocą dodatkowej wtyczki (Tutor LMS BunnyNet Integration), dla hostingu wideo na usłudze BunnyNet.

Na razie jednak to trochę taka sztuka dla sztuki, bo równie dobrze można skorzystać z opcji wstawienia (embedowania) kodu odtwarzacza, ale autorzy Tutor LMS już zapowiadają, że w przyszłości ma się pojawić integracja z BunnyNet po API, tak by nie trzeba było ręcznie kopiować linku z kodu do wstawiania na stronę.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Tworzysz platformę kursową i potrzebujesz pomocy?