Na początku 2016 pisałem o tym, że Google przejęło projekt Nik Collection, tym samym udostępniając bezpłatnie naprawdę potężny zestaw wtyczek do Photoshopa i Lightrooma. W 2017 nastąpiło kolejne przejęcie pakietu, tym razem od Google odkupiła go firma DxO. Nie pisałem o tym, bo uznałem, że poczekamy na zmiany – ludzie z DxO zapowiedzieli, że pakiet zostanie dopasowany do najnowszego oprogramowania, bo za czasów Google nastąpiła „lekka stagnacja” jeśli chodzi o rozwój pakietu NIK. Jak zapowiedzieli, tak zrobili, ale – zgodnie z przypuszczeniami – pakiet przestał być darmowy…

Nik Collection 2018 by DxO

Sam mam zainstalowaną starszą wersję pakietu, jeszcze od Google, ale… przyznam, że choć widzę jego moc, to jakoś niespecjalnie często miałem okazję z niego korzystać. Może dlatego, że fotografia komercyjna to tylko (bardzo) mała część mojego (zawodowego) życia. Dlatego raczej nie skorzystam z odświeżonej wersji, zwłaszcza że normalnie ma kosztować 69 €, a w promocji można kupić cały pakiet za 50 €:

Natomiast podejrzewam, że jest spora grupa osób, która nie tylko czekała na nową odsłonę pakietu, ale z chęcią za niego zapłaci. Chyba, że w międzyczasie zakupili choćby filtry Luninar 2018… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
WordPress: Pierwsze kroki
Patryk