Informacja jest może troszkę spóźniona, bo opisana (za chwilę) procedura działa od lipca, ale jakoś tak wyszło, że temat mimo, że dla wielu może i istotny, to dla mnie raczej potraktowany jako ciekawostka, na którą może kiedyś nadejdzie czas (nie mam od dawna numeru w Orange, więc… ;-)). W każdym razie czas nadszedł właśnie teraz, a to za sprawą koleżanki, która potrzebowała „mniejszej karty SIM niż ma do nowego telefon”.

Normalnie pewnie poszłaby do salonu i zapłaciła 25 zł, lub ew. skusiła się na „fachowe przycięcie” przez moją osobę, ale, że jest na wakacyjnym wyjeździe, to możliwości mniejsze, bo w okolicy ewentualnie tylko kiosk i poczta (a nowy telefon zabrała do „rozgryzienia” w wolnej chwili na urlopie). Na szczęście od niedawna w Orange (i nju mobile) można wymienić kartę SIM samodzielnie, za pomocą zakupionego (właściwie dowolnego – oczywiście w ramach tej samej sieci ;-)) startera.

Samodzielna wymiana karty SIM w Orange i nju mobile

Powody do wymiany karty SIM mogą być różne, niekoniecznie musi być to kwestia wielkości – wystarczy, że chcecie korzystać np. z LTE w telefonie, a Wasza archaiczna karta Wam tego nie umożliwia (z litości dla Orange nie będę rozwijał tematu PINu). Nie ma zmiłuj – płacić trzeba. Zresztą od kiedy pamiętam, nowa karta w Orange (Idea) kosztowała 25 zł, co tłumaczono kosztem wyrobienia nowej karty, jak i czasem pracownika. Teraz można zrezygnować (z obsługi przez) pracownika, i wymienić kartę SIM samodzielnie, płacą za to „jedynie” 15 zł.

By dokonać wymiany karty SIM wystarczy kupić nowy starter, o wartości nie wyższej niż 15 zł (w Orange starter o wartości/cenie do 15 zł, w nju mobile starter za 4 lub 5 zł). Nowego startera nie wolno również zarejestrować.

W dalszym kroku w aktualnie używanej karty SIM należy wysłać SMSa:

  • Dla Orange: SMS z kodem PUK aktualnie używanej (starej karty) na numer 80511
  • Dla nju mobile: SMS z kodem PUK aktualnie używanej (starej karty) na numer 80512

W odpowiedzi przyjdzie SMS z prośbą o przesłanie (jako odpowiedź na ten sam numer) danych nowej karty:

  • Numer karty SIM lub numer telefonu nowej karty
  • Kod PUK nowej karty

P tej operacji stara karta przestanie działać w przeciągu kilku-kilkunastu minut, a używany numer telefonu zostanie przypisany do nowej karty:

https://www.youtube.com/watch?v=GdpDmw6HeE4

Koszt całej operacji to 15 zł – cześć kwoty zostanie pobrana z wartości zakupionego startera, a reszta ze środków na koncie (oferta na kartę) lub dopisana do rachunku (abonament). Tak więc jeśli np. kupiliście starter za 4 zł, to zostanie dodatkowo pobrana różnica między ceną zakupu startera (4 zł) a opłatą za samodzielną wymianę karty SIM (15 zł), czyli w tym konkretnym przypadku będzie to 11 zł (pobrane z konta lub dopisane do rachunku).

Więcej informacji znajdziecie na stronie Orange.pl, njumobile.pl, oraz w regulaminie usługi…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk