Coś te przeglądy tygodnia jakoś tak pechowo nie chcą się ukazywać w terminie… Zazwyczaj tym co opóźnia publikację jest brak czasu, to wczoraj przegląd musiał ustąpić miejsca premierze Raspberry Pi 2, bo jak widać chyba po tej stronie, Malina ma tu szczególne miejsce…

Ale wracając do tematu – zapraszam do lektury kolejnego przeglądu tygodnia:

YouTube przechodzi na HTML5

Domyślny odtwarzać filmów w YouTube „od teraz” działa już w standardzie HTML5 (z wykorzystaniem kodeków wideo H.264 lub WebM) zamiast Flash.

Nie należę do „zagorzałych przeciwników technologii Adobe Flash” (nawet teraz, w erze mobile ma on swoje miejsce), więc może ta wiadomość przeszła by bez echa w przeglądzie, gdyby nie fakt, że jest to wyznacznik pewnych trendów, i coraz większej popularności urządzeń mobilnych.

Microsoft Office Mobile i Microsoft Outlook na komórki

W ostatnich dniach w Google Play miały promocję 2 aplikacje firmy Microsoft:

Pierwsza aplikacja to mobilne wersja chyba znanego wszystkim pakietu biurowego Microsoft Office.

Druga aplikacja – Podgląd Microsoft Outlook – to z kolei mobilna wersja klienta poczty e-mail, co jest zapewne efektem niedawnego przejęcia przez Microsoft aplikacji Acompli.

Mobilny Outlook współpracuje m.in. z usługami/kontami Microsoft Exchange, Office 365, Outlook.com (w tym z Hotmail czy MSN), Gmail, Yahoo Mail, iCloud…

Jay-Z kupił serwis muzyczny WiMP

Z racji tego, że po przeprowadzonej selekcji materiałów w przeglądzie zrobiło się trochę pustawo – jeszcze tylko, że Jay-Z kupił za jakieś 56 milionów dolarów serwis muzyczny WiMP, który w Polsce oferowany jest m.in. w sieci Play i T-Mobile.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej