Miałem dziś wprawdzie napisać o czymś innym, ale jak to często bywa – życie samo podsunęło mi temat na wpis, zwłaszcza że dotyczy SPAMu, a ten – jak zapewne już wiecie – należy z całą stanowczością i konsekwencją tępić!

SPAM SMS od Pożyczka gotówkowa Sp. z o.o.

Przyznam, że o ile w moim przypadku SPAM otrzymywany na pocztę e-mail jest dość powszechny (choć i tak jest go mniej niż np. reklam na bezpłatnych kontach pocztowych ;-)), to SPAM SMSowy zdarza się relatywnie rzadko…

Przyszedł do mnie dziś taki oto SMS z numeru 534 717 606 (prawdopodobnie utrzymywany u operatora Play):

Pomoc gotówkowa dla również zadłużonych. Pożyczki bez BIK, nawet z komornikiem, dowolny cel. Zadzwoń teraz 22 266 86 86 i porozmawiaj z profesjonalnym doradca.

spam-sms_20150102

Biuro Obsługi Klienta, Kasia – słucham uprzejmie

Połączenie oczywiście wykonałem  – w końcu mam „za darmo” (poprawnie to będzie, że w ramach abonamentu) na stacjonarne, ale zamiast pożyczki postanowiłem ustalić dane SPAMującego podmiotu, by móc je przekazać dalej, licząc na to, że stosowny organ zrobi z tym co trzeba – zwłaszcza że od 25 grudnia obowiązuje nowa ustawa o prawach konsumenta, która również w temacie SPAMu wprowadza pewne zmiany…

Po kilku minutach oczekiwania w kolejce – ciekawe czy to po Bożym Narodzeniu i/lub Sylwestrze takie zapotrzebowanie na kasę zwabiło zaSPAMowanych odbiorców do połączenia, czy może więcej osób postanowiło rozprawić się ze SPAMerem – telefon odebrała Kasia z Biura Obsługi Klienta, która zapowiedziała, że będzie słuchać uprzejmie:

Biuro Obsługi Klienta, Kasia – słucham uprzejmie

Po zapowiedzianym „uprzejmym słuchaniu” szybko nie została wiele, gdy tylko Kasia się zorientowała, że nie będę kolejnym potencjalnym – w moim mniemaniu/odczuciu – jeleniem…

Pierwsze pytania dotyczące danych podmiotu do którego się dodzwoniłem z lekkim zaskoczeniem/zmieszaniem, czy po prostu zwykłą niepewnością udało mi się jednak uzyskać:

Pożyczka gotówkowa Sp. z o.o.
Krakowska 47/14, Tarnów

Danych osoby z która rozmawiam – poza imieniem – już nie, bo:

Nie ma takiego obowiązku

I tu nie dane było mi niestety naprostować tej „wiedzy”, bo p. Kasia z BOKu „pospiesznie zakończyła połączenie”.

SPAM należy tępić

Chwilę przed „pospiesznym zakończeniem połączenia” udało mi się zgłosić „prośbę” o usunięcie mojego numeru z bazy która posłużyła do wysyłki SPAMu.

Fakt potencjalnego wypisania (skasowania) mojego numeru z tej bazy nie zmienia jednego – za kilka dni (po Trzech Króli) dane dotyczące tego SPAMu, razem z danymi kilku innych przypadków związanych z kilkoma „podmiotami odpornymi na propozycję współpracy” (tym razem za SPAM w postaci wiadomości e-mail) zostaną przekazane do instytucji, które mam nadzieję udowodnią, że nie mamy kolejnych martwych przepisów.

Szansa jest chyba spora, bo w końcu dziura w budżecie coraz większa, i chyba coraz mniej zostało „sztuczek księgowych” by ją ukryć, i może nie tylko urzędy skarbowe (coś mi się obiło o uszy, że plan na 2015 to minimum 70% kontroli zakończonych karą minimum 1000 zł) będą ratować budżet…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej