Miałem dziś wprawdzie napisać o czymś innym, ale jak to często bywa – życie samo podsunęło mi temat na wpis, zwłaszcza że dotyczy SPAMu, a ten – jak zapewne już wiecie – należy z całą stanowczością i konsekwencją tępić!
SPAM SMS od Pożyczka gotówkowa Sp. z o.o.
Przyznam, że o ile w moim przypadku SPAM otrzymywany na pocztę e-mail jest dość powszechny (choć i tak jest go mniej niż np. reklam na bezpłatnych kontach pocztowych ;-)), to SPAM SMSowy zdarza się relatywnie rzadko…
Przyszedł do mnie dziś taki oto SMS z numeru 534 717 606 (prawdopodobnie utrzymywany u operatora Play):
Pomoc gotówkowa dla również zadłużonych. Pożyczki bez BIK, nawet z komornikiem, dowolny cel. Zadzwoń teraz 22 266 86 86 i porozmawiaj z profesjonalnym doradca.
Biuro Obsługi Klienta, Kasia – słucham uprzejmie
Połączenie oczywiście wykonałem – w końcu mam „za darmo” (poprawnie to będzie, że w ramach abonamentu) na stacjonarne, ale zamiast pożyczki postanowiłem ustalić dane SPAMującego podmiotu, by móc je przekazać dalej, licząc na to, że stosowny organ zrobi z tym co trzeba – zwłaszcza że od 25 grudnia obowiązuje nowa ustawa o prawach konsumenta, która również w temacie SPAMu wprowadza pewne zmiany…
Po kilku minutach oczekiwania w kolejce – ciekawe czy to po Bożym Narodzeniu i/lub Sylwestrze takie zapotrzebowanie na kasę zwabiło zaSPAMowanych odbiorców do połączenia, czy może więcej osób postanowiło rozprawić się ze SPAMerem – telefon odebrała Kasia z Biura Obsługi Klienta, która zapowiedziała, że będzie słuchać uprzejmie:
Biuro Obsługi Klienta, Kasia – słucham uprzejmie
Po zapowiedzianym „uprzejmym słuchaniu” szybko nie została wiele, gdy tylko Kasia się zorientowała, że nie będę kolejnym potencjalnym – w moim mniemaniu/odczuciu – jeleniem…
Pierwsze pytania dotyczące danych podmiotu do którego się dodzwoniłem z lekkim zaskoczeniem/zmieszaniem, czy po prostu zwykłą niepewnością udało mi się jednak uzyskać:
Pożyczka gotówkowa Sp. z o.o.
Krakowska 47/14, Tarnów
Danych osoby z która rozmawiam – poza imieniem – już nie, bo:
Nie ma takiego obowiązku
I tu nie dane było mi niestety naprostować tej „wiedzy”, bo p. Kasia z BOKu „pospiesznie zakończyła połączenie”.
SPAM należy tępić
Chwilę przed „pospiesznym zakończeniem połączenia” udało mi się zgłosić „prośbę” o usunięcie mojego numeru z bazy która posłużyła do wysyłki SPAMu.
Fakt potencjalnego wypisania (skasowania) mojego numeru z tej bazy nie zmienia jednego – za kilka dni (po Trzech Króli) dane dotyczące tego SPAMu, razem z danymi kilku innych przypadków związanych z kilkoma „podmiotami odpornymi na propozycję współpracy” (tym razem za SPAM w postaci wiadomości e-mail) zostaną przekazane do instytucji, które mam nadzieję udowodnią, że nie mamy kolejnych martwych przepisów.
Szansa jest chyba spora, bo w końcu dziura w budżecie coraz większa, i chyba coraz mniej zostało „sztuczek księgowych” by ją ukryć, i może nie tylko urzędy skarbowe (coś mi się obiło o uszy, że plan na 2015 to minimum 70% kontroli zakończonych karą minimum 1000 zł) będą ratować budżet…

Spodobał Ci się artykuł? Zapisz się do naszego Newslettera - ZERO SPAMu, same konkrety, oraz dostęp do dodatkowych materiałów przeznaczonych dla subskrybentów!
Na podany adres e-mail otrzymasz od nas wiadomość e-mail, w której znajdziesz link do potwierdzenia subskrypcji naszego Newslettera. Dzięki temu mamy pewność, że nikt nie dodał Twojego adresu przez przypadek. Jeśli wiadomość nie przyjdzie w ciągu najbliższej godziny (zazwyczaj jest to maksymalnie kilka minut) sprawdź folder SPAM.Patryk
Pasjonat nowych technologii - od sprzętu po oprogramowanie, od serwerów po smartfony i rozwiązania IoT. Potencjalnie kiepski bloger, bo nie robi zdjęć "talerza" zanim zacznie jeść.
Dumny przyjaciel swoich psów :-)
Ostatnie artykuły: Patryk (zobacz wszystkie)
- Dotarła do mnie grudniowa przesyłka Mikkeller Beer Mail, a w niej 9 piw – mniej „mocarzy” niż w wakacje (!), ale za to bardziej winnie - 1970-01-01
- Strona ZTM w nowej odsłonie, do tego portal Warszawski Transport Publiczny na WordPressie, czyli kolejna medialna gównoburza - 1970-01-01
- W przeglądarce Mozilla Firefox pojawił się tryb picture-in-picture (PIP) dla materiałów wideo (np. na YouTube, Vimeo) - 1970-01-01
Podziel się