eBook "Uspokój swoje finanse"

Chyba upał sprawia, że księgowość stara się wykazać, bo mamy jakiś sezon zmian i przetasowań w ofertach. Właściwie nie ma tygodnia (a czasem to nawet i dnia) bym nie otrzymał jakiegoś e-maila dotyczącego zmian w ofercie jakiegoś podmiotu, zwłaszcza, jeśli chodzi o oferty/usługi bezpłatne.

Dziś padło na serwis SparkPost, który poinformował, że nie będzie już dłużej oferował bezpłatnego konta z limitem 100 000 wiadomości e-mail miesięcznie.

SparkPost Developer Account

Dawno, dawno temu, gdy MailChimp uśmiercał usługę Mandrill (wchłonął) na horyzoncie pojawił się serwis SparkPost, który zaoferował (również) bezpłatne konta, z których można było wysłać aż 100 000 (słownie: sto tysięcy) wiadomości e-mail miesięcznie. Nie dość, że wstrzelili się – zapewne nieprzypadkowo – w odpowiedni moment, to jeszcze bezpłatnym limitem zdecydowanie wybili się ponad konkurencję, która w tamtym czasie oferowała (i w większości nadal oferuje) bezpłatne konta z limitem w granicach 12 000 wiadomości miesięcznie.

Ale jak to często bywa, czas zweryfikował model biznesowy, i tym sposobem SparkPost nie oferuje już bezpłatnych kont z limitem 100 000 wiadomości miesięcznie:

We no longer offer a „100K free messages/month” plan to new customers.

Na szczęście – dla aktualnych użytkowników – miana dotyczy tylko nowych użytkowników, dotychczasowe bezpłatne konta z limitem 100 000 wiadomości nadal będą funkcjonować:

These changes notwithstanding, I would like to reaffirm a promise I made to honor the terms of our former 100K free plan for all existing customers of that plan.

Nowi użytkownicy nadal znajdą bezpłatny plan „dla deweloperów” w ofercie SparkPost, tylko z już bardziej urealnionym limitem – 15 000 wiadomości miesięcznie:

Instead, we’ve launched a 15K free messages/month plan that’s specifically designed to enable developers to build and test their apps.

Pakiet ten ma taką samą funkcjonalność jak płatne pakiety:

What are the features & limitations of the Free Developer Account?

Developer Accounts include the same app functionality of our paid sending tiers. If you are using a Developer Account, you will be capped at a 15,000 emails/month sending limit – overages are not available.

Różnica może i „na papierze” wydaje się duża, ale z doświadczenia wiem, że w przypadku większości projektów (np. formularz kontaktowy na stronie firmowej, czy nawet mniejszy sklep internetowy) jest to limit zdecydowanie wystarczający.

Jeśli jednak 15 000 wiadomości dla kogoś to mało, to zawsze może skorzystać z planów płatnych, które zaczynają się od 9$ (50 000 wiadomości miesięcznie):

I pomyśleć, że miałem założyć koleżance bezpłatne konto na potrzeby jej nowego projektu, ale uznałem, że sprawa może poczekać do poniedziałku. I tym sposobem zamiast 100 000 będzie miała 15 000 na start. No cóż, tym razem nie sprawdziło się powiedzenie, że gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"