eBook "Uspokój swoje finanse"

Od jakiegoś czasu na skrzynkę powiązaną z formularzem kontaktowym przychodzi sporo wiadomości dotyczących „jakiegoś konkursu na darmowe euro na Steam”. Z racji tego, że Webinsider.pl nie jest jedynym serwisem „tego typu” z którym mam styczność „od drugiej strony”, więc przyzwyczajony jestem do różnych „dziwnych wiadomości”. Ale w końcu postanowiłem przyjrzeć się tematowi, bo jednak nigdy tego typu konkursu nie organizowałem, a z otrzymywanych wiadomości e-mail zdaje się wynikać co innego.

Doładowania Steam, których nie oferuję

Kiedyś napisałem wpis, w którym poruszyłem kwestie tego, że sporo osób – zwłaszcza trafiających tu przypadkowo, np. w wyszukiwarki Google – nawet nie zadaje sobie trudu by przeczytać wpis na który trafili, tylko od razu rzuca się do formularza kontaktowego, który zresztą – o dziwo – potrafią wypełnić, dzięki czemu na moją skrzynkę trafiają np. takie wiadomości:

Temat: doładowanie steam
Treść: chce wygrać te doładowanie bo nigdy nie robiłem openingu z cs go

Temat: odpowiedzią na pytanie dlaczego to właśnie Ty powinieneś zgarnąć doładowanie Steam?
Treść: nie dostałem klucza na steam jak się to robi

Temat: Wasza strona na darmowe euro na steam
Treść: Witam doładowałem za 75Euro i chciałbym bardzo je dostać bo miałem już jedno ale wyrzucono mi karte sim z kodem do steam i spadlono bardzo prosze !11

Temat: udział w konkursie steam
Treść: bo mam mało gier i chiał sobie kupić gre

Temat: Doładowanie steam.
Treść: Chciałbym otrzymać darmowe doładowanie jeszcze nigdy nie wpłacałęm na steam i nawet znajomych nie moge zaprosić. :/

Temat: Doładowanie steam
Treść: Chciałbym dostać kod na 75 euro

Temat: Konkurs na 100 euro do steam
Treść: Witam chciałbym bardzo wygrać to 100 euro ponieważ nie stać mnie na inne gry niż mam czyli cs moim mażeniem jest wygranie tego bo dzięki temu będe miał moją wymarzoną grę H1Z1 nie chce miec to tylko żeby się pochwalić chce mieć żeby spełniło sie moje mażenie mam nadzieję że mnie wybierzecie .

Temat: wygranie konkursu zgarnij doładowanie
Treść: chciałbym wygrać doładowanie na steam 75euro

Temat: bardzo doładować kont ale nie umiem i chciałem bardzo pograć z kolegami
Treść: bardzo chciałem grać z kolegami

Temat: darmowe doladownie na steam
Treść: witam chciałbym dostać darmowe doładowanie na steam ponieważ chciałbym mieć noz w grze Counter Strike;Global Offensive i zaszpanować kolegom.jesle je dostane będę się cieszyc ale jeslinie wygram no to tez nie będę plakal będą inne okazje.

Mimo dość „oryginalnego stylu” powyższych wypowiedzi można z nich wywnioskować, że najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z „użytkownikami” jakiejś strony „oferującej darmowe doładowania Steam” w zamian za „wysłanie SMSa konkursowego”.

Więcej światła na sprawę rzuciła kolejna wiadomość, dzięki czemu zamiast szukać źródła tego „wartościowego ruchu” w Google, mogłem skorzystać z wyszukiwarki na Webinsider.pl:

Temat: steamadd.pl
Treść: Przepraszam ale wziąłem udział w waszym konkursie na steamadd.pl że dostane doładownie do steam ale nie wiem gdzie będzie ten kod ponieważ tam pisze Dziękujemy za udział w konkursie. Zgodnie z naszymi zasadami, napisz do nas wiadomość na [email protected] z odpowiedzią na pytanie dlaczego to właśnie Ty powinieneś zgarnąć doładowanie Steam?Dziękujemy za rejestrację i udział w naszym konkursie. I właśnie nie wiem gdzie dostane ten kod prosze o pomoc

Od rowerów po doładowania Steam

W ten sposób trafiłem na wpis dotyczący profilu na Facebooku „sklepu rowerowego RED BIKE”, gdzie pod płaszczykiem konkursu zainteresowane osoby trafiały na subskrypcję Premium SMS.

Nie inaczej jest tym razem, tylko zamiast rowerów mamy „doładowania Steam”,  a zamiast subskrypcji premium SMS jednorazowy koszt SMSa – 30,75 zł brutto, bo tyle kosztuje jeden SMS wysłany na numer 92590:

Nie będę tu rozpisywał się nad prezentowaną na stronie ofertą, bo zapewniam Was, że nie ma to znaczenia – wystarczy spojrzeć (oczywiście po rozwinięciu) na tekst w stopce strony:

Jest to strona typu landing page (będącą częścią usługi klubgraczy.pl), która umożliwia dostęp do konta premium na stronie klubgraczy.pl. Niniejszy landing page jest usługą Premium SMS dostępną w sieciach Plus, T-Mobile, Orange oraz Play. Koszt wysłania SMS wynosi 25,00 zł (30,75 zł brutto). Użytkownik wysyłając SMS pod podany na stronie numer oświadcza, że akceptuje Regulamin naszej usługi dostępny pod tym adresem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt pod adres emailowy: [email protected]. Życzymy przyjemnego korzystania ze strony i wielu godzin spędzonych na rozgrywkach!

W każdym razie ja tego „konkursu” nie organizuje, a wręcz przeciwnie, bo moim zdaniem trzeba być chyba dość naiwnym człowiekiem by w czymś takim brać udział – ale to oczywiście Wasza indywidualna decyzja, i Wasze 30,75 zł brutto.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
eBook "Uspokój swoje finanse"