W codziennej pracy, oprócz klienta poczty e-mail (Thunderbird) korzystam jeszcze co najmniej z 3 narzędzi, które pozwalają (lepiej) zapanować mi nad zadaniami. ToDoist (lista zadań), Kalendarz Google (kalendarz) i Trello (zarządzanie projektami). Od dziś 2 pierwsze można ze sobą zintegrować, i to bez żadnych dodatkowy „pośredników” (np. IFTTT, Zapier).

ToDoist i Kalendarz Google

Jest to dość śmiały ruch, zwłaszcza że Google w ramach swojego kalendarza również oferuje listę zadań, i choć do ideału jej sporo brakuje, to jak ktoś ma mniej zadań/projektów powinna się sprawdzić. Zwłaszcza w parze z kalendarzem.

Sama integracja jest banalnie prosta, i sprowadza się do 3 kroków:

  1. Wchodzimy w ustawienia konta ToDoist (na stronie internetowej) i wybieramy integrację z Kalendarzem Google
  2. Autoryzujemy dostęp dla ToDoist do naszego kalendarza
  3. Wybieramy/ustawiamy opcje synchronizacji (dwukierunkowej)

I to wszystko. Od tego momentu możemy cieszyć się dwukierunkową synchronizacją ToDois z Kalendarzem Google, czyli np. zadanie dodane w Kalendarzu Google pojawi się w ToDoist, a zadanie dodane w ToDoist pojawi się w Kalendarzu Google:

Szybki test wykazał, ze działa to szybko i sprawnie. Jedyny minus, to to, że zadanie oznaczone jako wykonane w ToDoist znika z Kalendarza Google. Zdecydowanie wolałbym, by dalej było widoczne, np. jako przekreślone.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk