W połowie października opublikowałem notatkę, bazując na swoich doświadczeniach, że Google również w Polsce zaczęło walczyć z blokowaniem reklam na YouTube. Najpierw „na miękko”, czyli tylko informacja, o wykryciu blokowania reklam, a kilka dni później już „ma twardo”, czyli „wyłącz blokowanie reklam lub wykup Premium, by oglądać filmy na YouTube”. Już wtedy nie ruszyło mnie to specjalnie mocno, bo „swój sposób na to” miałem. Ale obecnie kombinować samemu nic nie trzeba, bo choćby wtyczka uBlock Origin, po aktualizacji filtrów bez problemu sobie z blokowaniem filmów przy blokowaniu reklam na YouTube radzi…

Blokowanie reklam na YouTube bez blokowania odtwarzania filmów

W sumie mogłaby to być krótka notatka w stylu „zainstaluj wtyczkę uBlock Origin w przeglądarce, wyczyść pamięć podręczną filtrów i następnie zaktualizuj filtry”, ale że wg statystyk poprzednia notatka całkiem dobrze „się klika”, to będzie mały poradnik.

Tak więc, jeśli ktoś jeszcze nie, to zaczyna od zainstalowania dodatku uBlock Origin do przeglądarki. A pozostali wchodzą w ustawienia dodatku, następnie przechodzimy do zakładki „lista filtrów” i zaczynamy od kliknięcia przycisku „wyczyść całą pamięć podręczną”:

Po tej operacji klikamy przycisk „zaktualizuj teraz”:

I w tym momencie YouTube powinien działać bez reklam, co można sprawdzić np. na tej stronie:

Nie będę tu przypominał o wyłączeniu blokowania reklam na Webinider.pl, by nie wyszło obłudnie, ale nie mogę wykluczyć, że gdy czytasz te słowa, to aktywowałem swój skrypt do wykrywania reklam i część zawartości choćby tego artykułu może być niedostępna. A jest na tyle skuteczny, że choć były próby, to zablokować się go nie udało… Na szczęście dla wielu, uruchamiam go sporadycznie, gdy najdzie mnie taka ochota… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk