Wprawdzie informacja o nowej ofercie Virgin Mobile pierwotnie miała iść w „prasówce”, razem z innymi materiałami, to w trakcie pisania uznałem, że oferta jest na tyle ciekawa, a zarazem uzbierało się już i tak tyle informacji (a po publikacji regulaminów na pewno trzeba będzie jeszcze wpis zaktualizować o kolejne wiadomości), że trzeba poświęcić temu tematowi oddzielny wpis…

#Freemium w Virgin Mobile

W poniedziałek opublikowaliśmy tekst pt. „Zobacz gdzie przenieść numer, i dlaczego (prawdopodobnie) będzie to Virgin Mobile” – wtedy jeszcze usługa #Freenium była w fazie plotek i domysłów.

virgin-mobile_freemium_baner01

Dziś już wszystko stało się jasne – znamy szczegóły oferty, i muszę, przyznać, że wygląda to dobrze.

Sam wprawdzie nie skorzystam, przynajmniej nie na głównym numerze (kusi dać taka kartę do trackera GPS, z którym biega po lesie mój pies), to dla wielu mniej aktywnych użytkowników może to być oferta idealna, bo nie dość, że w taryfie #Freemium otrzymacie pakiet minut, SMSów i paczkę danych do mobilnego internetu, to za całość nie zapłacicie ani złotówki.

Pakiet #Freemium to:

 • 30 minut do wszystkich sieci
 • 30 SMSów do wszystkich sieci
 • 300 MB internetu

Pakiet ważny jest przez miesiąc, i odnawiany jest automatycznie na kolejny okres.

virgin-mobile_freemium_www01

Dodatkowe pakiety za #Półdarmo

Gdyby się jednak okazało, że to będzie za mało – zawsze można doładować konto i korzystać z oferty wg stawek z cennika, lub wykupić jeden z pakietów:

Minuty do wszystkich:

 • 30 minut za 3 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*1*30#
 • 60 minut za 5 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*1*60#
 • 100 minut za 8 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*1*100#
 • Nielimitowane rozmowy za 19 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*1*0#

SMSy do wszystkich:

 • 200 SMSów za 3 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*2*200#
 • Nielimitowane SMSy za 9 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*2*0#

Internet:

 • 300 MB za 4 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*3*300#
 • 500 MB za 5 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*3*500#
 • 1 GB za 8 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*3*1# (promocja do 22.10.2015: 2 zł)
 • 3 GB za 15 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*3*3#
 • 10 GB za 25 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*3*10#
 • Promocyjny pakiet 1 GB internetu za 2 zł, aktywacja kodem USSD: *222*000*3*1#

Warto zwrócić uwagę na pakiety z nielimitowanymi rozmowami i SMSami do wszystkich sieci, dzięki którym w prosty sposób – gdy zajdzie taka konieczność –  można zrobić z oferty #Freemium ofertę właściwie bez limitów.

Choć jak ktoś zamierza na stałe korzystać z pakietów na nielimitowane SMSy i rozmowy jednocześnie/razem, to chyba warto spojrzeć na pakiety #Wszystko, gdzie za właściwie identyczną cenę (28 vs 29) otrzymacie to samo, a do tego jeszcze 5 GB internetu (w promocji, normalnie jest to 2 GB).

Aktywuj pakiet #Freemium

Zgodnie z zapowiedziami z wczoraj – dziś (15.10.2015) oferta #Freemium pojawiła się na stronie Virgin Mobile, i jest dostępna dla wszystkich chętnych.

Pakiet #Freemium możecie aktywować za pomocą kodu USSD: *222*000# [przycisk inicjujący połączenie]

Pakiet można aktywować również z poziomu aplikacji mobilnej, na stronie internetowej Klubu Virgin, lub za pośrednictwem Centrum Miłej Obsługi Klienta (CMOK).

Stan aktualnego pakietu sprawdzicie kodem USSD: *222#

Cykliczne odnawianie

Pakiet #Freemium ważny jest przez 30 dni od dnia pierwszej aktywacji, i po tym okresie zostaje automatycznie – poza sytuacjami opisanymi w dalszej części wpisu – odnowiony na kolejne 30 dni.

Rezygnacja z pakietu #Freemium

W każdej chwili możecie zrezygnować z automatycznego odnawiania pakietu na kolejny okres:

 • Korzystając z kodu USSD: *222*999#
 • Udzielając odpowiedzi o treści „STOP” na wiadomość SMS z informacją o zbliżającym się końcu aktualnie aktywnego pakietu
 • Korzystając ze strony internetowej Klubu Virgin
 • Korzystając z aplikacji mobilnej Virgin Mobile
 • Kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta (799 555 222, *222 lub [email protected])

Warunki korzystania z pakietu #Freemium

Nie ma nic za darmo – za bezpłatny pakiet #Freemium również przyjdzie zapłacić, choć zapewne nie będzie to dla wielu z Was wysoka cena:

13. Warunki aktywowania Pakietu:

b. wyrażenie zgody na otrzymywanie od Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. informacji handlowych przesyłanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej o dokładnej treści: „Aktywacja #Freemium oznacza zgodę na otrzymywanie od Virgin informacji handlowych i marketingowych środkami komunikacji elektronicznej.”

Wyrażenie zgody jest dobrowolne jednak niezbędne dla możliwości korzystania z Pakietu. Odwołanie zgody jest możliwe w każdym czasie;

Ale pamiętajcie, że:

14. W przypadku zakończenia ważności aktywnego Pakietu #Freemium i odwołania uprzednio wyrażonej zgody, o której mowa w punkcie 13 lit. b powyżej, ponowna aktywacja usługi Pakiet #Freemium nie będzie możliwa do czasu ponownego wyrażenia zgody, o treści wskazanej w punkcie 13 lit. b.

Podejrzewam, że część z Was i tak już wyraziła podobną zgodę, czy to przy rejestracji numeru, czy aktywacji Klubu Virgin.

Oprócz tego musicie korzystać z oferty #ChcęWszystko, i utrzymywać ważny okres dla połączeń wychodzących, czyli minimum jedno doładowanie za 5 zł rocznie. Aż tyle, i tylko tyle… :-)

Regulamin(y)

Na koniec wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę Virgin Mobile, gdzie znajdziecie (pewnie) więcej informacji, oraz do regulaminów:

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk