Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

Właśnie dostałem e-mail, że “Twoja witryna ma problemy techniczne”, skierowany do administratora strony na WordPresse. I choć musiałbym się tym pewnie zająć, to niekoniecznie byłby to problem, który zasługiwałby na artykuł. Bo choć problemy czasem się zdarzają, to najczęściej są zbyt “nudne”, by o nich pisać, bo po prostu nic nie wnoszą, albo są bardzo specyficzne, a tym samym również nie ma co o nich pisać. Tym razem jednak nie dość, że problemem zająć się nie planuję, to jeszcze powstanie artykuł. Taka przewrotność… ;-)

Adres e-mail administratora strony na WordPressie

A wszystko dlatego, że powiadomienie to przyszło ze strony na WordPressie, którą się nie opiekuję od dawna. A nawet bardzo dawna. A jednak gdy na stronie z jakiegoś powodu coś się wysypało, to e-mail dostałem ja. I w sumie jak przyjdzie taka “zabłąkana” wiadomość od czasu do czasu, to nie mam z tym problemu, bo to nie remiza, że od razu cała ekipa zrywa się na nogi.

Większy problem mogą mieć aktualni opiekunowie strony, bo nie dość, że taki e-mail informuje, że potencjalnie stało się coś niedobrego ze stroną, to jeszcze w nim czasem są wskazówki, co do błędu, a nawet – co czasem ważniejsze – specjalny link, który umożliwia dostęp do panelu zarządzania WordPressem (WP-Admin) w trybie awaryjnym (tryb odzyskiwania):

Jeśli witryna wygląda na uszkodzoną i nie można uzyskać dostępu do pulpitu, WordPress ma teraz specjalny “tryb odzyskiwania”. Pozwala to bezpiecznie zalogować się do pulpitu nawigacyjnego i badać ją dalej.

A wszystko dlatego, że o ile w WordPressie mamy użytkowników, a wśród tych użytkowników również administratorów, i każdy z nich ma w swoim profilu zdefiniowany własny adres e-mail, to jest jeszcze coś takiego, jak “adres e-mail administratora”, który można zmienić w głównych ustawieniach WordPressa:

I z doświadczenia wiem, że o ile o ustawieniach w profilach użytkowników (również administratorów) adresach e-mail większość pamięta, to z jakiegoś powodu, właśnie główny adres e-mail administratora strony, jest pomijany i latami potrafi żyć własnym życiem.

Dlatego, jeśli masz stronę na WordPressie, to zachęcam, byś bezpośrednio po przeczytaniu tej wiadomości, sprawdził (lub sprawdziła ;-)), czy w przypadku Twojej strony, znajduje się tam aktualny adres  e-mail administratora. Tak, by nie było później zdziwienia… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)