Jednym z częstszych „problemów”, jaki nieustannie pojawia się na różnych grupach związanych z dronami, np. związanych z Mini 3 Pro od DJI, jest „dziwne napisy na wideo”. Jest to „problem” może nie tyle wynikających z braku czytania instrukcji, bo nie jestem pewien, czy akurat ten temat w instrukcji (DJI Fly, DJI RC, DJI Mini 3 Pro) jest poruszony, co bardziej braku „uważności” przy przeglądaniu ustawień. Czasem też młodego wieku, który sprawia, że pobieranie napisów do pobranych filmów to coś nieznanego… ;-)

Napisy w filmach z dronów DJI

Tak więc mamy drona (np. DJI Mini 3 Pro), którym nagrywamy film, a następnie np. kartę pamięci z tego drona wrzucamy do telewizora, by na dużym ekranie obejrzeć nasze wspaniałe nagranie, a tam oprócz zapierających w dech widoków i niebywałej akcji mamy jakieś dziwne napisy z dziwnymi informacjami:

No i tu pojawia się problem, bo zamiast zerknąć na pliki, zerknąć na ustawienia (historycznie odtwarzacza, przyszłościowo drona) paluszki odruchowo lecą na jakąś grupę związaną z dronami na Facebooku, ale nie do wyszukiwarki, by sprawdzić, czy ktoś już (dziś) nie pytał o to, a od razu do publikacji pytania „co to jest i jak się tego pozbyć”. No cóż…

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy… ;-)

W każdym razie te dziwne napisy to właśnie napisy, które zapisane są w dodatkowym pliku o rozszerzeniu „srt” (SubRip Subtitle) i nazwie takiej samej, jak nazwa pliku z filmem:

I teraz dla filmów już nagranych wystarczy usunąć te pliki, lub bezpośrednio w odtwarzaczu wyłączyć wyświetlanie napisów.

Jeśli ktoś jest pewien, że na pewno nie potrzebuje ich i potrzebować nie będzie, to można ich tworzenie wyłączyć w ustawieniach aplikacji DJI Fly. Tu zrzut ekranu z kontrolera RC:

Wystarczy w ustawieniach, w zakładce „camera” wyłączyć opcję „video subtitles”.

Ja, choć z tych napisów zazwyczaj nie korzystam, mam tę opcję włączoną, bo nigdy nie wiadomo, czy nie przydadzą się zapisane w nich informacje, a jak wie się, co to jest, to nie są już problemem… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk