Jakiś czas temu koleżanka zadał mi pytanie dlaczego na kanale WebinsiderPL na YouTube nie wyświetla się liczba subskrybentów, i jeśli można tak i u niej, to jak może to zrobić. Pytanie miało sens, bo w przypadku większości kanałów – również takich jak nasz, gdzie na razie nie bardzo jest się czym chwalić jeśli o to chodzi – liczba subskrybentów się domyślnie wyświetla, co nie zawsze ma sens, choćby z wizerunkowego punktu widzenia. Zwłaszcza na początku… ;-)

Liczba subskrybentów kanału na YouTube

Oczywiście skoro taka opcja jest dostępna na naszym małym kanale (na razie traktowanym jako magazyn na filmy będące dodatkami do artykułów, a gdzie nie ma potrzeby „fatygować” Vimeo), to z takiej opcji mogą skorzystać inni. Co więcej, jest to banalnie proste, bo wystarczy włączyć odpowiednią opcję w zaawansowanych ustawieniach kanału w YouTube Studio (skąd np. zarządzamy filmami, czy też tworzymy transmisje na żywo):

Tak więc w YouTube Studio klikamy kolejno: ustawienia -> kanał -> ustawienia zaawansowane, i odznaczamy (kasujemy „ptaszka”) opcję „wyświetlaj liczbę osób subskrybujących mój kanał” w sekcji „liczba subskrybentów”.

Od tego momentu w YouTube nie będzie się wyświetlała liczba subskrybentów naszego kanału – zarówno przy filmach, jak i na stronie kanału. Przynajmniej do momentu, aż nie będzie na tyle duża, że zmieni się w „społeczny dowód słuszności” naszego kanału i tym samym zechcemy ją ponownie pokazywać światu… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk