Przy okazji Wszystkich Świętych/Dnia Zadusznego i odwiedzin na grobach najbliższych warto znaleźć również chwilę dla tych, co odeszli walcząc m.in. o naszą wolność, a o których historia nie zawsze należycie pamięta…

Tym razem zaproponuje Wam byście zapalili znicz legioniście – tym bardziej, że możecie to zrobić nawet nie ruszając się z przed komputera (choć jak macie możliwość zapalić „normalny znicz” to również zachęcam), ale „w drodze” też będzie to możliwe, choćby za pomocą aplikacji mobilnej…

Zapal Znicz Legioniście (2014)

Zapal Znicz Legioniście to projekt Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, przy okazji Stulecia Legionów Polskich. W bazie która powstała znajdziecie aktualnie ponad 30 tysięcy Legionistów z lat 1914-1918 – nie tylko wymienionych z imienia i nazwiska, ale również z profilem zawierającym dodatkowe informacje (np. pochodzenie i przebieg służby).

Zapal wirtualny Znicz Pamięci na stronie internetowej

Więcej informacji o całej akcji znajdziecie na tej stronie – tu również będziecie mogli przeszukać bazę Legionistów (imię, nazwisko lub miejscowość) i zapalić wirtualny Znicz Pamięci.

Podczas zapalania znicza podajecie swój kod pocztowy, i na tej podstawie powstaje Mapa Pamięci.

Aplikacja mobilna

Dostępna jest również aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android:

zapal-znicz-legioniscie_android_2014

Z jej poziomu oczywiście również możesz zapalić znicz, zarówno wyszukując konkretnego Legionistę jak i korzystając z opcji „losowania”.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk