eBook "Uspokój swoje finanse"

Z początkiem marca (2019) serwis Aftermarket.pl (Michau Enterprises Limited) uruchomił nową stronę, nowy panel klienta. Zmiany spore, niektóre na plus, inne na minus – w planach mam artykuł na ten temat, zwłaszcza że grafiki gotowe, tylko… na razie inne tematy i zadania mają wyższy priorytet. Z końcem marca dostałem pierwszą fakturę za domeny, które mam/trzymam w tym serwisie i… to nie była dobra zmiana, bo na fakturze pojawiła się lista domen. Może nie jest to jakaś tajemnica, ale też nie każdy, kto ma kontakt z fakturą za domeny, musi wiedzieć, jakie operacje, na jakich domenach w danym momencie były wykonywane. Na szczęście wsłuchano się w głosy użytkowników, i dodano opcję pozwalającą wybrać format faktury – z listą domen lub bez.

Format faktur w serwisie Aftermarket.pl

Postanowiłem napisać na ten temat, bo choć sam byłem jednym z pytających o powrót faktur w starym stylu (bez listy domen), i otrzymałem informację, że jest bardzo prawdopodobny powrót do starego modelu (faktura bez listy domen), to czekałem na wprowadzenie zmiany. Nawet napisałem wczoraj do supportu, czy coś wiadomo, czy i ew. kiedy ta zmiana zostanie wprowadzona.

A tu się okazało, że zmiana już jest, z tym że nie wprowadzona globalnie i odgórnie, ale jako opcja w panelu zarządzania:

W ustawieniach pojawiła się opcja „wybór formatu faktur” (finanse -> faktury i rozliczenia: format otrzymywanych faktur), i mamy tu do wyboru 2 opcje:

Wybierz format, w jakim będą generowane faktury na Twoim koncie. Zmiana będzie obowiązywać od kolejnej wygenerowanej faktury.

Możesz otrzymywać faktury szczegółowe z uwzględnieniem każdej pojedynczej operacji lub też faktury zbiorowe zawierające jedynie podsumowanie kwot za każdy rodzaj usługi.

  • Szczegółowy – wyszczególnienie każdej operacji z nazwą domeny
  • Skrócony – tylko podsumowanie kwot za każdy rodzaj operacji

A tak wygląda to w praktyce:

Trochę zabrakło mi jakiegoś powiadomienia (newsletter, komunikat w panelu) o wdrożeniu tej opcji, ale na szczęście BOK Aftermarket.pl działa dość sprawnie, i potrafi pomóc. I chyba fajnie, że zdecydowano się dać wybór użytkownikom…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"