Na początku 2016 roku napisałem artykuł “Paczka bez ruchu, czyli moje 3 podejścia do usługi Paczka w RUCHu”, który – sądząc po komentarzach, jak i liczbie odwiedzin – spotkał się ze sporym zainteresowanie. Nie będę ukrywał, że trochę mnie to zaskoczyło. Bo wprawdzie troszkę się usłudze oberwało, to był to mocno subiektywny zapis moich 3 kolejnych podejść do usługi. Od tego czasu nie zdarzyło mi się więcej korzystać z tej usługi. Nawet nie dlatego, że jej unikałem, tylko… tak wyszło. Nie zdarzyło… aż do zeszłego tygodnia. Choć fakt, że korzystam z tej właśnie usługi był dla mnie niemałym zaskoczeniem…

AliExpress i Paczka w RUCHu

Zaskoczeniem dlatego, że żadnej krajowej paczki się nie spodziewałem, te co mały przyjść przyszły, a “dary losu” raczej do redakcji Webinsider.pl nie spływają, może ze względu na brak strony z odpowiednim adresem… ;-)

I tak znienacka dostaje SMSa od “PACZKAwRUCH”:

Witaj,Twoja paczka z Chin o nr 0123456789 przez 5 dni czeka w punkcie Miasto,Ulica, Kod odbioru: 123456

W pierwsza myśl jak wyżej – na żadną paczkę nie czekam, a już na pewno na żadną wysyłaną w ten sposób. Drugie spojrzenie na wiadomość i… zaczyna mi świtać, że to prawdopodobnie przesyłka z AliExpress, a na przesyłki z tego serwisu czekan nieustannie, bo nieustannie przychodzą. Jedyne co to do tej pory nigdy nie zdarzyło mi się, by dostawa była realizowana w inny sposób niż Pocztą Polską, prosto do mych drzwi (lub skrzynki).

Oprócz SMSa dostałem jeszcze wiadomości e-mail, które jednak odczytałem ze sporym opóźnieniem, bo trafiły do SPAMu:

Fajnie, że rozwijają się wysyłki przesyłek m.in. z serwisu AliExpress do naszego kraju, do tego tym razem (4. podejście) odbiór przesyłki z punktu Paczka w RUCHu odbył się bez jakichkolwiek przygód, powiedziałbym, że nawet całkiem sympatycznie (ale też w innym punkcie niż kiedyś). Ale… chyba jednak wole, gdy przesyłki trafiają prosto do mojej skrzynki, bo nie dość, że jest ich sporo, to jeszcze jest to często drobnica, i nie bardzo widzi mi się co chwile latać do punktu po odbiór przesyłki. Choć jeśli odbiór będzie przebiegał tak sprawnie jak tym razem, to raz na jakiś trochę dodatkowego RUCHu mi zapewne nie zaszkodzi… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk