Ceny elektroniki są u nas jakie są, czyli zazwyczaj musimy zapłacić drożej niż np. w USA, czy u “czołowych wytwórców produktów wszelakiej maści” (Chiny), a do tego z dostępnością wielu produktów wcale nie jest lepiej.

Dlatego coraz więcej osób sprowadza np. smartfony z systemem Android bezpośrednio z Chin, co często oprócz (dużo) niższej ceny oznacza również brak polskiego języka w systemie – dla niektórych może tu być sporą wadą. I w związku z pytaniem jakie ostatnio otrzymałem odpowiadam, że i na to jest rada…

Aplikacja “MoreLocale” na Androida

Sam wprawdzie z aplikacje “MoreLocale” korzystałem raz – testowo, i to już jakiś czas temu, ale problemów raczej żadnych nie było, więc chyba mogę ją polecić, zwłaszcza że obsługa jest prosta – właściwie sprowadza się do wyboru odpowiedniego języka:

android_app_morelocale

Może w przypadku jakiś niestandardowych nakładek producentów coś tam się uchowa, ale większość powinna być w wybranym języku. Choć  z informacji jakie pojawiają się w komentarzach wynika, że aplikacja sprawdza się raczej w “starszych wersjach” systemu Android (do 2.3).

Aplikacja “Locale and Language Setting”

Kolejną aplikacją – zaproponowaną przez Mariusza w komentarzu – jest “Locale and Language Setting”, która wg. autora aplikacji powinna działać zarówno w starszych wersjach systemu (2.1+), jak i tych nowszych (4.1-4.2+).

Więc jeśli ktoś z Was potrzebuje z jakichś przyczyn zmienić język w systemie na taki który nie występuje “w standardzie” – ta aplikacja może okazać się pomocna.

Wg. autora – sam nie testowałem, brak takiej potrzeby – aplikacja powinna zadziałać zarówno na urządzeniach “zrootowanych”, jak i tych bez… Choć wtedy będzie wymagane wsparcie się komputerem:

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk