Wprawdzie na swoich komputerach i tak mam zainstalowane m.in. całe pakiety związane z  programowaniem w systemie Android (Android SDK, Android Studio), to wiele osób nie potrzebuje instalować w swoim systemie całych pakietów, które potrafią zając na dysku od kilkuset megabajtów, do nawet kilku gigabajtów, by później korzystać tylko z ADB czy Fastboot (aktualizacja i kopia zapasowa systemu Android). Oczywiście w internecie dostępne są alternatywne paczki, to do tej pory brakowało takiej paczki prosto od Google…

Paczka z ADB i Fastboot prosto od Google

Ktoś w Google w końcu pomyślał, i tym sposobem doczekaliśmy się oficjalnych paczek z niezbędnym zestawem aplikacji, m.in. ADB i Fastobooot:

A co najlepsze, paczki na poszczególne systemy zajmują mniej niż 4 MB:

No i jest to zdecydowanie zmiana na dobre, bo mamy nie tylko oficjalne źródło, ale i nie trzeba instalować np. środowiska programistycznego, tylko po to, by mieć dostęp do ADB.

W Linuksie (Debian, Ubuntu) prosto z repozytoriów

Na koniec jeszcze bonus dla korzystających z systemu Linux (np. Debian, Raspbian czy Ubuntu), bo w takim przypadku możemy zainstalować odpowiednie pakiety prosto z repozytoriów, dzięki czemu z ADB czy Fastboot możemy korzystać np. na Raspberry Pi:

sudo apt-get install android-tools-adb
sudo apt-get install android-tools-fastboot

Niby różnica niewielka, ale na pewno ułatwia cały proces. Zwłaszcza dla początkujących…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk