Kiedyś pisałem, że Angry Birds Epic nie lubi się z moim telefonem pracującym pod kontrolą systemu Androidem 4.4.4, który korzysta z ART… Więc tekst ten powstał w kooperacji – kto wie, może z czasem wyjdzie z tego coś więcej.

Pewnie większość z was kojarzy gry z serii Angry Birds – zwłaszcza że niedawno pojawiła się nowa gra spod znaku Wściekłych Ptaków, choć tym razem Rovio dobrze nam znany ptasi gang umieściło w zupełnie nowej roli…

Angry Birds Epic

Zaczyna się jak zwykle od kradzieży ptasich jaj i porwaniu Chucka przez podstępne zielone ludziki świnie. Na szczęście na ratunek spieszy jak zawsze waleczny Red.

Same bitwy rozgrywane są w systemie turowym, co jest sporym zaskoczeniem dla miłośników wystrzeliwania ptaków z procy. Angry Birds Epic to pierwsza gra z serii w stylu RPG.

Samouczek

Grę zaczynamy samouczkiem, który pomaga nam się zorientować w nowych zasadach – zwłaszcza że teraz nasi pierzaści przyjaciele są obdarzeni dodatkowymi gadżetami i mocami, które pomagają im w walce z podstępnymi świniami.

Na początku wydaje się, że nowa gra jest dużo prostsza i nie wymaga takiego kombinowania (a może i szczęścia?) jak poprzednie tytuły. Jednak szybko się okazuje, że nie będzie to lekki spacerek… ;-)

Prosiaki również zostały uzbrojone w specjalne gadżety i moce. Co więcej przeciwnicy – prosiaki – różnią się od siebie i nie wszystkich da się załatwić jednym uderzeniem miecza.

Po pierwsze – klikaj i… trzymaj

Bitwy z prosiakami rozgrywane są turowo. Maksymalnie w bitwie może brać udział 3 naszych bohaterów. Ważne by dobrze wybrać, bo każdy z ptaków ma unikalne moce i w walce będzie zachowywać się trochę inaczej.

Ptasia drużyna zaczyna bitwę

I to jest dobre miejsce/dobry moment by zorientować się na czym stoimy – ponieważ prosiaki są przebiegłe, i często do walki wystawiają więcej niż 3 zawodników. Aby zorientować się jakie właściwości ma każdy z nich wystarczy kliknąć na nim i przytrzymać:

angry-birds-epic_android_img01

Po „przytrzymaniu” pojawi się kartka z informacją o ilości punktów życia naszego przeciwnika, jakie ma możliwości ataku i obrony oraz czy ma jakieś specjacje sztuczki w zanadrzu.

Są takie świnie które np. ignorują obrażenia mniejsze lub większe niż, albo mogą po 3 turach przywołać dodatkowych pomocników.

Oczywiście to samo możemy zrobić z naszymi ptasimi zawodnikami:

angry-birds-epic_android_img02

Punkty Życia

Dostęp do tych informacji mamy cały czas, i warto z tego korzystać – choćby po to, by zorientowanie się w punktach życia naszych przeciwników.

Wprawdzie nad głowami przeciwników mamy wskaźnik Punktów Życia (PŻ), to jest to podgląd „procentowy” – czyli 30 punktów ze 100 będzie wyglądać tak samo jak 90 z 300.

Dlatego warto pamiętać, że w ten sposób możemy precyzyjnie zorientować się w parametrach naszych przeciwników, co szczególnie się przydaje na dalszych – trudniejszych – etapach.

Wściekłe Chilli

Oczywiście nie obeszło by się bez dodatkowego wsparcia dla Ptasiego Gangu. W miarę upływu rozgrywki napełnia się pasek postępu papryczki, którą mamy na dole po środku ekranu. Kiedy już będzie napełniony możemy doładować nią wybranego ptaka:

angry-birds-epic_android_img14

Papryczka daje naszym zawodnikom dodatkową moc!

Informację o tym możemy sprawdzić – standardowo – klikając i przytrzymując palec na wybranym ptaku.

Warto też pamiętać, że niektóre świnie potrafią obniżyć wskaźnik Wściekłego Chilli po zadaniu ciosu. Tą informację również możecie wyczytać po kliknięciu i przytrzymaniu „palucha na świni”.

Zaliczamy… ponownie!

Po wygranej bitwie pojawia nam się kolo fortuny, którym kręcimy by otrzymać nagrodę na którą tym razem wypadnie. Ilość nagród które możemy każdorazowo wylosować zależy od ilości gwizdek zdobytych podczas rozgrywki.

Nagrody to surowce, z których warzymy eliksiry i wykuwamy nowe bronie. Warto więc czasem ponownie odwiedzić zaliczone poziomy, by zdobyć kolejne surowce.

Jest i bonus

W zaliczonych wcześniej poziomach pojawia się czasem świnia z wokiem monet:

angry-birds-epic_android_img03

angry-birds-epic_android_img04

Za zadawane jej obrażenia wylatują z worka monety, a jeśli uda nam się ją pokonać w ciągu trzech rund – dostajemy wszystkie monety z worka. Jeśli nie zdążymy – świnia z monetami znika:

angry-birds-epic_android_img05

angry-birds-epic_android_img06

Zdrowie – ważna sprawa

Wygranie bitwy to za mało na 3 gwiazdki – jeśli chcesz zdobyć maksymalną ilość punktów to dbaj o poziom życia ptasiej drużyny.

Możesz to robić na róże sposoby np.:

  • Pijąc specjalne koktajle
  • Wykorzystując unikalną moc niektórych członków ptasiego gangu

Tak na dobrą sprawę, to nie ma znaczenia jaki PŻ był utrzymywany przez całą rozgrywkę – ważne by pod koniec był on możliwie jak najwyższy.

Maksymalną ilość punktów otrzymamy tylko jeśli pasek PŻ ptaków z naszej drużyny jest pełen.

angry-birds-epic_android_img07

Systematyczność popłaca

W grę został wbudowany mechanizm nagradzający za regularną grę – codziennie mamy możliwość wzięcia udziału w pojedynku ze Złotą Świnią, w którym dodatkową wygraną są złote monety.

Jeśli będziemy grać codziennie, to z każdym dniem możemy wygrać o jedną monetę więcej – i tak do 7 pojedynków, po ukończeniu których „odliczanie” zaczyna się od nowa.

Loteria

W trakcie gry zdobywamy „nakręcaną świnię”, która umożliwia wylosowanie dodatkowych gadżetów służących do walki lub obrony.

Te specjalne przedmioty podnoszą zdolności bojowe naszych ptaków. Oczywiście nie ma nic za darmo by wziąć udział w loterii trzeba zapłacić w złotych monetach.

Znajomi z Facebooka

Polecając grę znajomym z Facebooka (zaproszenie) możemy udział w loterii wziąć za darmo – sygnalizuje to pojawienie się na totemie w naszym gnieździe małej mechanicznej świnki:

angry-birds-epic_android_img09

Dodatkowe bonusy

Co jakiś czas mamy możliwość uzyskania dodatkowych bonusów – musimy obejrzeć filmik reklamowy, a w zamian za to możemy otrzymać np.:

Bezpłatny udział w loterii z mechaniczną świnią

angry-birds-epic_android_img08

Dodatkowe 10% do zdrowi i ataku przed rozpoczęciem walki

angry-birds-epic_android_img10

Koktajl podnoszący punkty życia (PŻ)

angry-birds-epic_android_img11

Niespodzianki

Na wyspie czekają nas też dodatkowe niespodzianki – jeśli podczas podróży po wyspie natrafimy na migoczący przedmiot, np. wielką muszle – koniecznie klikamy na niej, aż przestanie migotać. Przy każdym kliknięciu wyskoczy nam dodatkowy składnik do eliksirów lub materiał do produkcji broni.

angry-birds-epic_android_img12

Warto wracać do tych przedmiotów, gdyż raz na jakiś czas ponownie się ładują…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk