Mam wrażenie, że dziś polski internet oszalał na punkcie 2 tematów: meczu Polska – Senegal (chyba już standardowo pojawiły się artykuły na tak durne tematy jak „co zjedli przed meczem”, czy „jakim papierem podcierali tyłek przed wyjściem z szatni”), oraz oficjalnej premierze Apple Pay w Polsce. Skoro piszą, to znaczy, że ludzie szukają, a skoro szukają, to… napisze od powoli pojawiającej się u kolejnych użytkowników opcji, pozwalającej wysyłać i odbierać SMSy wprost z przeglądarki internetowej.

Wiadomości w przeglądarce

Mamy rok 2018, i śmierć SMSów zdążono ogłosić już niezliczoną ilość razy. A tymczasem po kilku latach (!) spekulacji Google uruchamia opcję, dzięki której użytkownicy aplikacji Android Messages (Wiadomości) będą mogli czytać i wysyłać SMSy wprost z okna przeglądarki.

Na razie mogę podzielić się tylko zrzutem ekranu ze strony, na której możemy połączyć telefon (z aplikacją Android Messages/Wiadomości) z przeglądarką:

I choć zdarza mi się wysyłać SMSy, to robię to na tyle rzadko, że jeśli sparuje swój telefon z przeglądarką, to tylko dla próby czy i jak to rozwiązanie działa. Brawo Google, że w końcu się udało. Tylko mam wrażenie, ze kilka lat za późno… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk