Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)

Napisała do mnie koleżanka z zapytaniem, czy też zauważyłem, że strony działające na motywie Divi w ostatnich dniach dostały jakby kopa. Nie to, by wcześniej działały źle, ale… skoro nawet koleżanka będąca laikiem w tych sprawach, co najwyżej korzystająca wtyczek i Divi Buildera do kreowania wyglądu strony zauważyła, to coś w tym być musi. I faktycznie, zmysły jej nie oszukały…

Divi Builder (i motywy Divi i Extra) z aktualizacją poprawiającą znacznie wydajność

Na początku marca miała miejsce aktualizacja Divi Buildera, a tym samym motywów od Elegant Themes korzystających z niego, takich jak popularny motyw Divi, czy też Extra, na którym działa choćby Webinsider.pl (strona, na której jesteś ;-)). I tym razem – wg opublikowanych informacji – duży nacisk położono właśnie na szybkość działania strony.

W powyższym materiale jest mowa o tym, że „w większości przypadków strona powinna ładować się nawet o 60% szybciej”, co nawet jakby oznaczało, że „w niektórych przypadkach”, to i tak należy pochwalić. Zwłaszcza że niebawem w motywach opartych o rozwiązanie Divi Builder mają się pojawić takie rzeczy/rozwiązania jak Theme Builder czy WooCommerce Builder, co oznacza nie tylko większe możliwości kreowania wyglądu strony, ale i większe wymagania co do szybkości tego rozwiązania.

Niestety nie jestem w stanie podać jak to wyglądało na moich stronach przed i po aktualizacji, dlatego, że chyba na wszystkich stronach (ogólnodostępnych) korzystam z kilku rozwiązań keszujących, takich jak Cloudflare czy Cache Enabler, i te rozwiązania takie pomiary zaburzają.

Ale mały test na potrzeby tego artykułu, na jednej z zapleczówek znajomego, działających na czymś, co ciężko mi bez zawstydzenia nazwać hostingiem, gdzie nie ma żadnych rozwiązań keszujących, wykazał, że przed aktualizacją strona wczytywała się niecałe 8 sekund (!), a po aktualizacji jest to mniej niż 3 sekundy. Może nie jest to reprezentatywny test, ale… robi wrażenie. Brawo Elegant Themes, dobra robota!

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)