Są takie rzeczy, które nam wydają się być oczywistością, a inni widzą w nich drugie dno i przez to nie zauważają, że to coś może ułatwić życie. Jest tak z możliwością zmiany kolejności treści na profilu firmowym na Facebooku.

Zmiana kolejności treści na Facebookowym profilu

Strona profilu firmowego wygląda tak, że mamy pasek boczny, na którym są pewne elementy, miejsce, w którym można dodać post i dodatkowe elementy, które na różnych profilach mogą mieć różną kolejność. Wśród tych elementów każdy ma przypisaną lokalizację w poziomie – może być po środku lub z prawej strony – lewa jest zarezerwowana na menu boczne.

W pionowym ujęciu układ ten jest bardziej mobilny, co można zauważyć na różnych stronach. Nie wdając się w szczegóły, który moduł będzie znajdował się po środku, a który po prawej, jeśli mamy ochotę zmienić kolejność wyświetlania treści w pionie (czyli tym samym pokazać użytkownikowi najpierw konkretny moduł, np. opinie, a później dopiero posty lub zdjęcia). Możemy to modyfikować w ustawieniach.

Wystarczy w ustawieniach kliknąć „edytuj stronę” i kursorem „chwycić” wybrany element z listy:

Taki manewr sprawi, że zmieni się nie tylko kolejność w menu bocznym, ale również kolejność wyświetlania poszczególnych treści na stronie.

W tym samym miejscu możemy również wybrać które moduły mają być widoczne, a które nie:

Niestety nie mamy tutaj pełnej dowolności, i niektóre moduły (np. zdjęcia, filmy, społeczności) nie posiadają swojego „włącznika”, i tym samym nie możemy się ich pozbyć…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Beata