eBook "Uspokój swoje finanse"

Niedawno pisałem o zmianach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, które weszły w życie w tym roku. Nieprzypadkowo większość zmian (obostrzeń) dotyczy podatku od towarów i usług (VAT), bo to właśnie tutaj najłatwiej za pomocą tzw. “karuzeli VAT” wyprowadzić z budżetu Państwa, a więc naszych kieszeni miliardy złoty. Same tylko zmiany wprowadzone w ciągu ostatnich 2 lat pokazały o jak wielkie kwoty chodzi, gdy “drobne uszczelnienia” przynoszą dodatkowych środków do budżetu (a tym samym jak bardzo tego typu przestępcy czuli się bezkarni przez wcześniejsze lata).

Karuzele VAT, czyli jak nas okradają

Po swoich znajomych widzę, że temat ten pojawia się coraz częściej w rozmowach, ale też jest tu spore niezrozumienie czym w ogóle są te “karuzele VATowskie”. Jeśli Ty też się zastanawiasz, to może pomoże Ci w tym filmik ilustrujący/wyjaśniający ten mechanizm w dość przystępny sposób, który przygotowała Fundacja Republikańska:

https://www.youtube.com/watch?v=6FxqNxB2NAQ

Jeśli powyższy filmik tylko pobudził Twój “apatyt na wiedzę”,  to chyba warto zacząć od powiązanego artykułu na stronach Fundacji Republikańskiej…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"